Суд не дозволив мерії легалізувати незаконне будівництво ЖК Khmelnytskyi Park за 10% його квартир

Господарський суд Львівської області не дозволив Львівській міській раді та ТОВ «МС Імперіал» укласти мирову угоду, а відтак легалізувати незаконне будівництво житлового комплексу на вул. Б. Хмельницького, 230а.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляють «Наші гроші.Львів».

Як стало відомо з матеріалів справи, Львівська міська рада ще з жовтня минулого року подала позов до ТОВ «МС Імперіал», яке є забудовником житлового комплексу Khmelnytskyi Park, з вимогою звільнити земельну ділянку по вул. Б. Хмельницького, 230а та привести її до попереднього стану. Тобто знести вже збудований багатоквартирний житловий будинок, оскільки він побудований на ділянці, яку підприємство фактично самовільно захопило. 27 жовтня 2016 року було порушено провадження по даній справі. Але розгляд неодноразово переносили.

Вже 21 грудня 2016 року сторони вирішили укласти мирову угоду, проте судді господарського суду заявили, що вона не може бути затвердженою, оскільки «ні по тексту, ні по формі не відповідає положенням Господарського процесуального кодексу» та «жодним чином не стосується предмету спору».

25 січня 2017 року сторони представили проект нової мирової угоди та знову заявили про спільне бажання припинити розгляд справи та укласти мирову. Згідно з нею, мерія відкликає своє претензії до забудовника з приводу користування земельною ділянкою та виносить питання оренди ділянки на розгляд сесії Львівської міської ради. Тобто чиновники гарантують, що депутати узаконять ділянку постфактум. За це забудовник передає в комунальну власність не менше 10% загальної площі квартир.

Проте суд знову не задовольнив обопільне бажання Львівської міської ради та «МС Імперіал» домовитись. На думку суддів, предметом мирової угоди в даній справі могло б бути лише добровільне звільнення забудовником земельної ділянки та строки такого звільнення, а не подання документів для отримання земельної ділянки в оренду та винесення цього питання на розгляд сесії в майбутньому.

На думку суддів, гарантії, які готова надати мерія згідно з мировою угодою, спрямовані на «закріплення правомірності користування відповідачем земельною ділянкою та будівництво багатоквартирного будинку навіть у відсутності позитивного вирішення на сесії питання щодо надання відповідачу цієї земельної ділянки в оренду». Тобто суд вважає, що така мирова угода суперечить інтересам громади Львова, які представляє Львівська міська рада.

ТОВ «МС Імперіал» є забудовником ЖК «Deluxe», ЖК «Na konduktorskiy», ЖК «Panorama» тощо. Фірма належить трьом львів’янкам: Тетяні Затишко-Саврій, Анжелі Саврій та Ірині Бурило.

Як повідомляв ZAXID.NET, у січні Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області виявив значні порушення містобудівного законодавства під час будівництва багатоквартирного житлового будинку у ЖК «Хмельницький парк», що на вул. Б. Хмельницького, 230а.

Було встановлено, що за цією адресою замовником, ТзОВ «МС Імперіал», виконано будівельні роботи зі зведення 10 секцій будинку та розпочато будівництво 11-ї та 12-ї секцій.

Виявлено, що замовник будівництва проводить будівельні роботи на земельній ділянці, яка не надана в користування чи приватну власність, без затвердженої у встановленому порядку проектної документації та без дозволу на виконання будівельних робіт.

ТзОВ «МС Імперіал» видано приписи про зупинення виконання будівельних робіт та усунення порушень, а також накладено штрафні санкції на суму 1 440 000 грн.
Також у ДАБІ тоді заявили, що вони вживатимуть заходи щодо знесення самочинного будівництва.

Раніше на сайті Львівської міської ради була оприлюднена карта незаконних забудов у місті.

Крім того головний архітектор Львова Юліан Чаплінський презентував 2 онлайн-карти, що показують об’єкти, які перебувають на стадії планування чи будівництва та скандальні забудови.

Перша карта – це мапа, з нанесеними містобудівними умовами та обмеженнями на об’єкти, які перебувають на стадії будівництва або ж лише плануються. Зараз на ній нанесено 200 об’єктів.

Друга карта має стати в нагоді для тих, хто хоче придбати житло.

Читайте також НЕЗАКОННОЕ СТРОИТЕЛЬСТВО В КИЕВЕ 2017: ПОЛНЫЙ СПИСОК ПО РАЙОНАМ