Через скасований тендер на 60 мільйонів прибирання Черкас – під загрозою

Відкриті торги на послуги прибирання Черкас з очікуваною вартістю 60 503 006,30 грн. не відбулися через "відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг".

Про це повідомляється в системі "Прозорро".

Тендер оголосили ще на початку листопада минулого року. Свої пропозиції на відкриті торги подали п’ять учасників: ТОВ "СВІЙ ЛАД", ФОП "ЛИСЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА", ПП "Черкаси-Інтерстрой", КП Черкаське експлутаційне лінійне управління автомобільних шляхів та ПП Агропром-1992. Усі вони були допущені до аукціону, оголошеного на 10 лютого цього року.

Після закінчення терміну подання тендерних пропозицій, перед початком аукціону, 17 січня, один з учасників - ТОВ “Свій Лад” поскаржився на те, що відгуки про надання послуг ПП «Черкаси-Інтерстрой», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», ПП «Агропром-1992» були сфальсифіковані та не відповідають дійсності.

«Замовник не здійснив незалежну перевірку інформації, не звернувся з запитами про надання інформації до інших державних органів для перевірки інформації, що міститься в відгуку, а задовольнився отриманням ще одного підтвердження від організацій, що надали фальсифіковані відгуки», - зазначили представники ТОВ “Свій Лад” у скарзі до Антимонопольного комітету.

Розглянувши скаргу товариства, колегія АМК відмовила у її задоволенні.

Тендер скасовано. Нині сніг у Черкасах прибирають ТОВ “Свій Лад”, КП “ЧЕЛУАШ” та Служби утримання будинків. Їхню роботу містяни оцінюють як незадовільну. Відомо, що протягом січня цього року на прибирання черкаських вулиць витратили трохи більше п'яти мільйонів гривень з міського бюджету.

Це не перший масштабний тендер, що не відбувся у Черкасах. Місцеві експерти в галузі публічних закупівель вбачають у цьому зловживання і можливість таким чином впливати на вибір "потрібного виконавця".

Як вже писав "Ні корупції!", через відсутність відсутність подальшої потреби в закупівлі  послуг та подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій, в обласному центрі скасували торги на послуги загального очищення адмінбудівель міської ради на більш, ніж мільйон гривень.