Будівельний терор на Феофанії

Мешканка будинку по вулиці Метрологічній, що знаходиться біля парку Феофанія Тетяна Подгорна на сторінці у Фейсбук розповіла, як нові забудовники ТОВ «Новий дім» та ТОВ «Конкорд-К» загрожують їхньому старому будинку зведенням нових багатоповерхівок. За її словами, забудовників не хвилюють ні геологічні обстеження цієї території, ні те, що під час будівництва будинок 14 Б може дати тріщини, що вже не підлягатимуть відновленню. А суди відхиляють участь третіх осіб – мешканців будинку - у судових засіданнях з приводу законності будівництва. Відтак, пообіцяла Подгорна, мешканці будинку боротимуться і надалі проти будівельного терору на Феофанії.

14 лютого 2017 року, відбулося чергове засідання Київського апеляційного господарського суду у справі про забудову понад 4 га землі на Феофанії для будівництва житлового комплексу з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом. Дві ділянки загальною площею 4.39 га біля парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Феофанія" були передані в оренду двом компаніям: ТОВ «Новий дім» та ТОВ «Конкорд-К». Обидві компанії зареєстровані за одною адресою: м. Київ, вул. Старонаводницька, 13-А, секція Е, оф.42. А отже, належать одному власнику.

Обидві ділянки знаходяться впритул до житлового дев’ятиповерхового будинку, адреса якого вул. Метрологічна, 14 Б. Будинок побудований ще за радянських часів, у 1970 році.

Багатоповерхове будівництво, та ще й з підземним паркінгом, несе потенційну небезпеку як для самих запланованих будівель, так і для будинку 14 Б, оскільки ділянки перебувають у зсувонебезпечному районі. Ще у радянський час були проведені інженерно-геологічні обстеження однієї з цих ділянок, і встановлено, що будинок 14 Б, як і вся ділянка, знаходиться на плавунах. Саме через загрозу зсуву за радянських часів на території цієї ділянки було зупинено будівництво господарських будівель готелю "Феофанія".

ТОВ «Новий дім» та ТОВ «Конкорд-К» не хвилюють ні геологічні обстеження цієї території, ні те, що під час будівництва будинок 14 Б може дати тріщини, що вже не підлягатимуть відновленню. Важко собі уявити, яких матеріальних збитків буде завдано мешканцям будинку 14 Б, якщо почнуться будівельні роботи. Забудовники не проводили жодних громадських слухань і жоден мешканець будинку не знав про наміри забудовників до тих пір, поки взимку 2016 року забудовник не встановив будівельний паркан. Саме з цього моменту і почалася боротьба мешканців будинку із забудовником. Отже, мешканці будинку звертаються до Громадської організації "Екостолиця" з проханням створити на даних земельних ділянках паркову зону.

Наразі проект паркової зони розглядається комісіями Київської міської ради.

Також мешканці будинку 14 Б та жителі села Хотів вимагали від Київради розірвання договорів оренди землі із забудовником, мотивуючи це відсутністю громадських слухань щодо виділення землі та обговорення проекту забудови. У відповідь представник забудовника, приїжджаючи на земельні ділянки, погрожував "купити суди" та завершити будівництво, незважаючи на рішення Київради по цьому питанню. А Київрада – таки підтримала мешканців будинку, та розірвала договори оренди із забудовником. У вересні 2016 року забудовник звернувся до суду з вимогою скасувати рішення Київради.

Не дивлячись на всі вищенаведені факти, Господарський суд міста Києва, відхилив участь третіх осіб у судовому засіданні. Таким чином суддя Шкурдова Людмила Миколаївна та суддя Мельник Василь Іванович вважають, що мешканці будинку не стосуються справи і не повинні бути залучені до справи. Судові засідання на чолі із суддями Шкурдовою Л. М. та Мельник В. І. показали, що норми права, на сторожі яких повинен стояти суддя, не є для них орієнтиром. Що стало орієнтиром для цих суддів? Чи не особисті домовленості із забудовником? Таким чином 14 та 22 листопада 2016 року забудовник виграв суд першої інстанції.

Та мешканці будинку боротимуться і надалі проти будівельного терору на Феофанії. 20 лютого та 9 березня 2017 року відбудуться чергові засідання Київського апеляційного господарського суду у цій справі. Захисникам Феофанії потрібна допомога активістів, журналістів, депутатів, представників громадського руху та усіх небайдужих! Забудовники знищать величезну кількість дубів, ялин, акацій, кленів та інших дерев. Екології Києва буде завдано значних втрат. Знищуючи паркові зони та зелені насадження, забудовники знищують майбутнє наших дітей. Київ має бути парковим містом, а не бетонними джунглями.

Борімося і поборемо!