Одеський суд остаточно зняв арешт з майна Клімова

Одеський апеляційний суд визнав законним рішення Приморського суду Одеси про відміну арешту майна народного депутата України, екс-власника збанкрутілого ще в 2015 році «Імексбанку» Леоніда Клімова. Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Так, Одеський апеляційний суд 1 лютого розглянув скаргу представника НБУ на ухвалу Приморського районного суду Одеси по справі Леоніда Клімова щодо стягнення заборгованості перед «Імексбанком». Ще навесні 2016 року Приморський суд міста Одеси  частково задовольнив клопотання Національного банку України й наклав арешт на майно Леоніда Клімова, а також на корпоративні права (акції) через заборгованість за кредитним договором – під арешт підпали житловий будинок, два зупиночних місця, квартира, чотири елітні автівки й акції ПрАТ «Футбольний клуб Чорноморець», ПрАТ «Страхова компанія «Примор’є», ПАТ «Чорноморська транспортна компанія», які належать нардепу.

Але вже в листопаді 2016 року Клімов звернувся до суду із заявою про скасування арешту його майна. І 29 листопада Приморський суд Одеси підтримав вимоги народного обранця, керуючись тим, що безпідставне обтяження майна позивача без відповідних правових підстав обмежує правомочності власника на володіння, користування та розпорядження своїм майно, що є неприпустимим.

Одеський апеляційний суд погодився з такими висновками. Ухвала оскарженню не підлягає.

Додамо, що під час судового засідання з'ясувалосz, що Клімов не заперечує заборгованість свого колишнього банку перед НБУ: він як фінансовий поручитель не повернув кредитні кошти згідно з договором про надання стабілізаційного кредиту.

Як повідомляв «Ні Корупції!», Леонід Клімов все ще входить у Топ-100 найбагатших людей України, володіючи активами в розмірі 25 мільйонів доларів США. В той же час вкладники збанкрутілого «Імексбанку», який належав народному обранцю, досі не отримали повністю свої гроші. Сам Клімов, судячи з його е-декларації, гроші у власному банку не тримав, або ж встиг їх вивести перед банкрутством. Слід зазначити, він володіє купою бізнесу, незважаючи на те, що є народним депутатом, хоча за статтею 25 Закону України "Про запобігання корупції" це заборонено. Крім того, не всі свої підприємства Клімов вніс у електронну декларацію.