Директор ДП “Санаторій “Конча Заспа” вважає, що розмір його зарплати – не публічна інформація

У Державному підприємстві «Санаторій «Конча-Заспа», що підпорядковується Державному управлінню справами, відмовились надати інформацію про заробітну плату, в тому числі надбавки і премії, директора санаторію.

Про це у відповідь на офіційний запит «Ні корупції!» повідомив заступник директора ДП «Санаторій «Конча-Заспа» О. Мирошніченко.

У ДП вважаю, що директор не є особою уповноваженою до виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому його зарплата не є публічною інформацією.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше на наш запит у ДП «Санаторій «Конча Заспа» відповились оприлюднювати фінансові показники підприємства, а також надавати копію декларації про майно і доходи керівника.

Зазначимо, що ДП як державні унітарні підприємства є юридичними особами публічного права. Тому підпадають під дію закону «Про доступ до публічної інформації».

Згідно із вимогою статті 4 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Також вони повинні подавати і зберігати декларації про майно і доходи за місцем своєї роботи. А ще – оприлюднювати їх згідно із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».