Сім`я екс-судді Вищого госпсуду заборгувала сільраді з Волині 100 тисяч

Луцька місцева прокуратура звернулася до суду із позовом в інтересах Книгининівської сільської ради Луцького району до товариства з обмеженою відповідальністю «СКТ «Інвест». Прокурори хочуть стягнути з фірми сім`ї колишньої судді Вищого господарського суду України 109 тисяч гривень заборгованості за оренду землі та взагалі розірвати договір із недобросовісним орендарем.

Про це повідомляє «Четверта влада» з посиланням на інформацію прес-служби прокуратури Волинської області.

Прокуратура подала позов до Господарського суду Волинської області проти фірми «СКТ «Інвест» через те, що орендар понад 4 роки не сплачує орендну плату до бюджету сільської ради за користування ділянкою у Княгининку (раніше – Маяки) площею 0,8 гектара й вартістю 1 мільйон 148 тисяч гривень. Загальна сума заборгованості уже сягнула 109 тисяч гривень.

Тож у прокуратурі вирішили не лише стягнути борг, але й розірвати договір оренди з недобросовісним користувачем. Після повернення ділянки орган місцевого самоврядування зможе укласти новий цивільно-правовий договір з орендарем, який буде добросовісно виконувати договірні зобов’язання.

Засновниками ТОВ «СКТ «Інвест» є кияни Олександр Мележик (99,9%) та Сергій Герасименко (0,01%). У 2005-2011 роках юридично компанія була прописана на Волині: спочатку в смт. Торчин, потім в селі Маяки. У 2011 році її перереєстрували до Києва. Основний вид діяльності – будівництво.

Основний власник та директор фірми Олександр Мележик є чоловіком колишньої судді Вищого господарського суду України Неоніли Мележик.

Неоніла Мележик починала трудову діяльність у 1978-1979 роках слідчим Фастівського РВВС УВС Київського облвиконкому, згодом протягом 1979-1987 рр. працювала адвокатом Фастівської юридичної консультації Київської обласної колегії адвокатів, із 1987 року працювала суддею. Протягом 1987-1992 років – народний суддя Фастівського міського народного суду Київської області; у 1993-2001 рр. – суддя Київського обласного суду; у 2001-2005 рр. – суддя апеляційного суду Київської області; з 2005 р. – суддя Вищого господарського суду України.
У вересні 2016 року Неоніла Мележик звернулася із заявою про відставку до Вищої ради юстиції і того ж місяця Верховна Рада звільнила суддю із посади.

За майже тридцять років на посаді судді у сім`ї Неоніли Мележик з`явилися чималі статки: три земельні ділянки на Київщині, дві квартири з машиномісцем у столиці, житловий будинок на 340 кв. м. та нежитлове приміщення. Серед транспортних засобів – новенький «Lexus RX350» 2014 року випуску та «Daewoo Lanos» 2007 року випуску.

Чоловік екс-судді Олександр Мележик, згідно з е-декларацією дружини за 2015 рік, має іменні цільові облігації у ТОВ «Територіальне міжгосподарське об’єднання «Ліко-Холдінг» номінальною вартістю 174 тисячі 300 гривень та корпоративні права у ТОВ «Іста сетал плюс» та вже згаданому ТОВ «СКТ «Інвест».

На рахунках у банках Неоніла Мележик у 2015 році зберігала трохи більше 36 тисяч гривень.

Директор ТОВ «СКТ «Інвест» Олександр Мележик відмовився розповідати порталу «Четверта влада» для чого його фірма орендувала землю і чому не сплачувала орендної плати. «Грошей немає, криза в Україні», – сказав Олександр Малежик.

«Якщо ж колишні колеги Неоніли Мележик задовольнять позов прокуратури, то фірмі її чоловіка доведеться сплатити борг за оренду землі і розірвати договір з сільрадою», - пише видання.