Податківець Януковича визнав провину і заплатив 130 мільйонів у казну

Колишній перший заступник голови Державної податкової служби, генерал-полковник Андрій Головач пішов на угоду зі слідством і заплатив в казначейство 130 мільйонів гривень.

Про це розповів генпрокурор Юрій Луценко під час прес-конференції у середу, що наживо транслювалася на «5 каналі».

Загалом, за словами Луценка у 2016 році під час розслідування кримінальних правопорушень, ГПУ відшкодувало державі 560 млн гривень.

«Нарешті почали використовувати інститут угоди до підозрюваних високопосадовців. Ми маємо десятки угод із високопосадовцями по резонансних справах, які визнають себе членами організованого злочинного угруповання на чолі з Януковичем», - розповів він і додав: «Вони визнають себе винними, засуджуються судом після компенсації повністю або часткового нанесенних державі збитків».

За словами Луценка, один з прикладів такої співпраці – угода зі слідством, яку підписав Андрій Головач.

Як повідомляв «Ні корупції!», Головача затримали у серпні 2016 року за підозрою в незаконному відшкодуванні податку на додану вартість на 3 млрд гривень. Тоді одночасно були затримані ще 4 посадовці податкових органів часів Клименка.

Нагадаємо, що під час затримання Головача, у нього знайшли бронзовий бюст Януковича.

Луценко розповів, що перед тим, як Головача звільнили, він підписав угоду зі слідством, визнав себе винним у функціонуванні організованого злочинного угруповання на чолі з Януковичем і Олександром Клименком.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», екс-глава податкової Олександр Клименко разом з його колишніми підлеглими з Міністерства доходів і зборів підозрюється у привласненні більше трьох мільярдів гривень з держбюджету.

Як з’ясували слідчі Генпрокуратури, ці гроші були безпідставно перераховано у вигляді відшкодування з ПДВ трьом компаніям: ТОВ «Мегатерий», ТОВ «Газіновація» та ТОВ «Ексімтех» в 2012-2013 рр.

Генеральна прокуратура 22 грудня 2014 повідомила екс-міністру доходів і зборів Клименку про вчинення злочину – заволодінні чужим майном.