Гроші зібрали, тарифи підняли, а енергетичної незалежності від зони АТО немає – Герус

Державні інтереси в українських посадовців не у пріоритеті, коли йдеться про торгівлю з тимчасово неконтрольованими Україною територіями, вважає колишній член Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг Андрій Герус, повідомляє «Радіо Свобода».

За його словами, над питаннями безпеки та енергетичної незалежності превалює комерційний інтерес. За даними експерта, в ОРДЛО вугілля коштує 600–800 гривень, тоді як в українські тарифи воно включене по 1800 гривень.

Герус каже, що два роки урядовці неодноразово підвищували ціну на енергоносії і для населення, і для непобутових споживачів, аби зробити незалежним український енергетичний сектор, однак кошти були привласнені.

«Гроші зібрали, тарифи підняли, а незалежності від зони АТО немає, хоча її всі споживачі вже оплатили», – сказав Андрій Герус.

«Величезний перепад у ціні, який дозволяє маржу при поставці вугілля сюди. По дорозі дуже багато зацікавлених людей. Обсяги ж величезні. Люди, які володіють тими шахтами, не бідні. Це найбагатша людина України. Корупційний клубок – під торгівлю підв’язуються все нові і нові товари. І це затягує, затягує і затягує. Дуже складний момент із політичної точки зору також. З одного боку, коли військовослужбовців піднімають в атаку, вони йдуть і воюють – реально війна йде, а з іншого боку, їм говорять: там наші люди! Їм навіть не відповідати, бо там «наші люди»?», – говорить колишній член НКРЕКП.