Розгляд справи по суті щодо розтрати коштів Одеського припортового стартує 17 лютого

Шевченківський районний суд Києва 17 лютого почне розглядати по суті справу колишнього голови наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи і першого заступника голови правління заводу Миколи Щурікова, яких підозрюють у розтраті коштів підприємства.

Про це «Ні Корупції!» повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 Підготовче судове засідання за цією справою відбулося  7 лютого 2017 року. Тоді суд відмовив у клопотанні прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для звинувачених.

Як повідомляв «Ні Корупції!», обшуки й затримання двох топ-менеджерів ОПЗ були проведені Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ще у липні 2016 року. За словами голови САП Назара Холодницького, було встановлено, що у травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», який одночасно є головою наглядової ради акціонерного товариства «ОПЗ», виник умисел на розтрату коштів зазначеного товариства на користь ВАТ «Укрнафта», яке контролюють приватні акціонери.

За версією слідства, підозрювані організували схему розтрати коштів заводу через закупівлю палива за завищеною ціною. Сума збитків становить понад 205 мільйонів гривень. Щуріков і Перелома деякий час провели під домашнім арештом і були відсторонені судом від посад. Однак наразі Микола Щуріков виконує свої обов’язки й нещодавно сповістив про те, що замість приватизації намагається реанімувати Одеський припортовий.