Депутат Львівської облради самовільно видалив аудіозапис засідання з телефону журналістки

13 лютого у Львові депутат обласної ради від «БПП» Іван Лабай під час засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я самовільно видалив аудіозапис комісії, який журналістка видання Гал-інфо Анна Голішевська робила на свій власний мобільний телефон.

Про це журналістка повідомила на власній сторінці у Facebook та підтвердила представнику ІМІ у Львівській області, йдеться на сайті Інституту масової інформації.

«За півгодини до закінчення засідання, я поставила гаджет на зарядку біля в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, повідомивши про це. Коли прийшла забрати телефон, в надії написати купу потрібних новин на сайт, депутат фракції від блоку Петра Порошенка забрав його, і видалив запис», - розповіла Голішевська.

За словами журналістки, депутат пояснив свій вчинок тим, що вона, начебто заряджаючи телефон, спеціально хотіла записати конфіденційну інформацію у той момент, коли він обговорював з Іриною Микичак власні питання.

«Сама Ірина Микичак не перешкоджала діям депутата. Вона навпаки додала, що такі засідання мають проводитися в «тихій обстановці» і без преси: «Хто там їх знає, шо вони напишуть? А може я сказала в пориві емоцій щось дуже погане?», - написала журналістка.

За словами журналістки, телефон хоч і заряджався, але знаходився на столі у режимі запису. Також Анна Голішевська підтвердила, що Іван Лабай по завершенню засідання комісії після відмови видалити запис забрав телефон з рук журналістки і власноруч видалив запис.

Представник ІМІ зв’язався із депутатом Іваном Лабаєм, однак він не коментував ситуацію з огляду на те, що зараз бере участь у пленарному засіданні облради.

Однак, як повідомила Анна Голішевська представнику ІМІ, депутат сьогодні під час пленарного засідання облради вибачився за свій вчинок.

Юрист ІМІ Роман Головенко вважає, що дії депутата все ж не підпадають під ст. 171 Кримінального кодексу.

«Тут проблема в тім, що запис на телефоні стерли вважаючи, що ведеться прихований запис розмови. Щоби застосувати ст. 171 КК має бути намір перешкодити законній професійній діяльності, а прихований запис під неї не підпадатиме, хіба би був суспільний інтерес в цьому, але ж насправді журналіст взагалі не мала наміру їх записувати. Реалістично виглядає тут інкримінувати хіба хуліганство», - сказав юрист.

Нагадаємо, минулого року Інститут масової інформації зафіксував 11 випадків порушень прав журналістів у Львові та Львівській області. Значна частина порушень стосується обмеження доступу до інформації.

«Ні корупції!» перевірив декларації про майно і доходи Івана Лабая та Ірини Микичак.

Так, згідно з декларацією про майно і доходи за 2014 рік Івана Лабая, депутата Львівської облради від «БПП» і одночасно головного лікаря Пустомитівської центральної районної лікарні, його загальний сукупний дохід складав 140 106 гривень, з яких 4 806 гривень – матеріальна допомога. Членів родини у нього немає.

Серед нерухомості у Лабая є чотири земельні наділи, житловий будинок площею 73,6 кв м, гараж площею 21 кв м. та «інше нерухоме майно» площею 89,1 кв.м.

Їздить депутат на Toyota Corolla 2006 року випуску.

На банківський рахунках у головного лікаря у 2014 році було понад 7 тисяч євро, близько 19 тисяч доларів і 3,6 тис грн.

Згідно з декларацією про майно і доходи за 2015 рік, Ірини Микичак, директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, серед нерухомості у неї у власності є будинок площею 82,6 кв м і гараж площею 32,6 кв м у Львові.

У власності чоловіка є квартира площею 66,8 кв м у Львові і земельна ділянка площею 700 кв м у с.Славське на Львівщині. 

У сина Ірини Микичак Ярослава є дві квартири у Львові, площею 82,6 кв м і 60,5 кв м відповідно. На матір директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА оформлена земельна ділянка площею 518 кв м у Львові.

Серед цінних паперів Ірина Микичак має 139 акцій ВАТ "Кримський содовий завод", а її чоловік має 419 акцій ВАТ "Словважмаш" і 106 акцій ПрАТ "ІРОКС".

У сина є 367 акцій ВАТ "Свердловський машинобудівний завод".

Крім того чоловік Ірини Микичак має корпоративні права - 10,6% від загального капіталу ПрАТ "ІРОКС", що в грошовому еквіваленті складає 111300 гривень.

У 2015 році дохід Ірини Микичак склав 68677 грн зарплати і 50735 грн процентів. Її чоловік задекларував 61744 грн зарплати і 304665 грн процентів.

Син Микичак заробив 163012 грн зарплати.

На банківський рахунках Ірина Микичак тримає 150221 грин. Її чоловік – 72537 дол. і 73664 євро.

Син Микичак має заощаджень 82156 дол., 1305 євро і 4400 дол. Готівкою у сина Ірина Микичак у 2015 році було 3000 дол., 3300 євро і 20000 грн. Додамо, що він працює в ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України".