В Україні можуть повторитися події, що нині відбуваються в Румунії – Бала

В Україні існують всі підстави і можливості для виникнення «антикорупційного Майдану».

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив політтехнолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Безумовно, усі підстави і можливості теоретично існують. Більше того, не дивлячись на те, що в нас є новостворені структури: НАБУ і Національне агентство із запобігання корупції, які певною мірою трохи зменшують напругу у суспільстві. В нас є і так звані громадські активісти-антикорупціонери. Але вже пройшло достатньо часу. Більше року, як було створено НАБУ, і поки що є невдоволення результатами роботи в суспільстві, особливо це стосується високопосадовців, про яких говорили і яких викривали журналісти», - сказав політтехнолог і додав, що у цій ситуації погану роль чи ведмежу послугу для розуміння в суспільстві необхідності боротися з корупцією як з однією із головних проблем і чинників зіграли скандали з «відомими» антикорупціонерами. За словами експерта, вони також показали, що мало чим відрізняються від тих же корупціонерів.

«Увесь набір таких подій, на мою думку, поставив сьогодні на певну паузу питання боротьби з корупцією, що є міною вповільненої дії. Тому я б радив представникам влади почати менше говорити про боротьбу з корупцією, а реально з нею боротися. По великому рахунку, не сталася ще якась «іскра», але, якщо відбудеться щось значне і чутливе для більшості громадян, то, безумовно, події, які відбуваються в Румунії, можуть без проблем повторитися в Україні. Тим більше, що Україна, як кажуть, є тут законодавцем моди таких «майданів»», - підсумував Віталій Бала.

Читайте також В ЄВРОСОЮЗІ ВТОМИЛИСЯ ВІД ТОГО, ЩО УКРАЇНА ЗНОВУ ОПИНИЛАСЯ НА 131-МУ МІСЦІ РЕЙТИНГУ СПРИЙНЯТТЯ КОРУПЦІЇ – ЕКСПЕРТ

В УКРАЇНІ ВСЯ БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ ЗВОДИТЬСЯ ДО ТОГО, ЧИ Є ПОЛІТИЧНА ВОЛЯ У ПРЕЗИДЕНТА – ПРОФЕСОР ПЕРЕПЕЛИЦЯ