Суд зняв арешт із $30 мільйонів у швейцарському банку компанії брата екс-регіонала Бондика

Апеляційний суд Києва зняв арешт з 29,6 млн доларів на банківському рахунку в Bank Vontobel AG (Швейцарія), що належать компанії колишнього генерального директора державного підприємства "Укрхімтрансаміак" Віктора Бондика.

Висновок суду від 31 січня є в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє «Лівий берег».

Йдеться про кошти компанії-нерезидента Spess Asset Management, власником і кінцевим бенефіціаром якої є Бондик.

Арешт було накладено Голосіївським районним судом Києва 13 грудня 2016 року за клопотанням слідчих Голосіївського управління поліції в рамках кримінального провадження щодо розтрати 130 млн гривень коштів "Укрхімтрансаміаку".

Раніше на ці гроші наклала тимчасовий арешт генпрокуратура Швейцарії в рамках розслідування кримінального провадження за фактом відмивання коштів.

Відповідне розслідування прокуратура Швейцарії почала 31 серпня 2016 року.

Нагадаємо, 15 червня 2016 року Мінекономрозвитку і торгівлі звільнило Бондика після дев'яти років на посаді голови "Укрхімтрансаміаку" в зв'язку з порушенням законодавства і обов'язків за контрактом, а також через невиконання вимог Державної фінансової інспекції.

Віктор Бондик - молодший брат колишнього народного депутата від Партії регіонів Валерія Бондика. Сам Віктор Бондик був депутатом від Партії регіонів у Донецькій облраді.

"Укрхімтрансаміак" - один з найбільших транспортувальників аміаку в СНД. Підприємство створено у 2001 році шляхом об'єднання транзитерів аміаку.

Додамо, що Віктор Бондик прославився зведенням 12-метрового паркану навколо свого маєтку в Бучі Київської області, на території якого є тенісний корт.