Полтавський митник, який хотів 10% від прибутку підприємців, може повернутись на роботу

23 січня Октябрський райсуд Полтави відхилив клопотання прокуратури щодо відсторонення з посади заступника начальника митного посту «Кременчук», якого восени затримали правоохоронці під час отримання хабара, повідомляє «Полтавщина».

Видання нагадує, що 21 листопада 2016 року правоохоронці затримали заступника начальника митного поста «Кременчук» Полтавської митниці ДФС Ігоря Гречка в момент отримання 150 євро хабара від одного з місцевих підприємців.

23 листопада Октябрський райсуд відсторонив цього чиновника на два місяці від займаної посади та обрав запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 80 мінімальних заробітних плат. Підозрюваний скористався правом внесення застави розміром 120 тис. грн.

З тексту ухвали слідчого судді щодо клопотання про відсторонення митника з посади, опублікованої в реєстрі судових справ, стало відомо, що Ігор Гречко вимагав 10 відсотків від майбутнього прибутку у підприємців, які ввозили товари до нашої країни.

Один з таких підприємців, який ввозив до країні матеріали для виготовлення трикотажу, мав передати посадовцю 150 євро для того, щоб митник не перешкоджав оформленню документів. Коли підприємець передав чиновнику гроші, до кабінету зайшли співробітники СБУ та внутрішньої безпеки ГУ ДФС, які й затримали високопосадовця. У ході обшуку кабінету було виявлено ще 15 тис. грн, які митник «заробив» за день.

23 січня прокуратура подала клопотання про продовження терміну відсторонення митника від займаної посади. Проте суддя Октябрьського райсуду Алла Чуванова відхилила клопотання, мотивувавши це тим, що збіг термін подання клопотання.

Прокуратура намагалась оскаржити це рішення в апеляційному суді, однак там відмовились розглядати апеляцію.

«Таким чином, підозрюваний у хабарництві Ігор Гречко може спокійно приступити до виконання своїх обов’язків», - підсумовує видання і додає, що у декларації за 2015 рік Ігор Гречко вказав 5 тис. доларів та 20 тис. грн готівки, яка перебуває у власності родини. Родина має квартиру у Полтаві та знімає кімнату у гуртожитку Кременчука.

Як повідомляв «Ні корупції!», Октябрський райсуд Полтави звільнив від покарання директора театру ім. Гоголя Олексія Андрієнка, якого звинувачували у корупції, зокрема, у підробці документів та зловживанні службовим становищем.

Читайте також ЗАКРИТО СПРАВУ ЩОДО ЕКС-НАЧАЛЬНИКА ПОЛТАВСЬКОГО ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ, ЯКОГО ЗЛОВИЛИ ЗА МІЛЬЙОННИЙ ХАБАР