ВР ухвалила децентралізаційний пакет законів

Верховна Рада зробила вагомий крок вперед у питанні децентралізації і 9 лютого ухвалила довгоочікуваний децентралізаційний пакет законів.

Зокрема, було ухвалено в другому читанні та в цілому законопроекти щодо добровільного приєднання територіальних громад, щодо статусу старости села, селища, щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів та про службу в органах місцевого самоврядування, повідомляє «Децентралізація влади».

Було ухвалено такі законопроекти:

№ 4772 - щодо добровільного приєднання територіальних громад. Головною метою цього проект закону є врегулювання порядку добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад.

№ 4742 - щодо статусу старости села, селища. Законопроект встановлює статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

№ 4110 - щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів. Передбачає, що набуттю повноважень сільським, селищним, міським головою має передувати його реєстрація відповідною територіальною виборчою комісією.

№ 2489 - про службу в органах місцевого самоврядування. Законопроект покликаний забезпечити рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування (ОМС), підвищити престижність служби в ОМС, мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку.

Читайт також ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: УСІ ПРАВА СТАРОСТ