Якщо чиновник не може пояснити джерело своїх доходів – він має сидіти у тюрмі, – Тарас Костанчук

Посилення боротьби з корупцією в Україні вимагає негайного прийняття жорсткіших законів, які запровадять норму презумпції вини державних службовців за вчинення ними корупційних дій, зокрема за приховування ними доходів та витрат. У випадку коли державний високопосадовець не може пояснити легальність набутих капіталів, він автоматично має ставати підозрюваним і доводити свою невинуватість у суді.

Про це заявив ветеран бойових дій на Донбасі, керівник антикорупційної організації учасників АТО "Справедливість" Тарас Костанчук у ході засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, повідомляють «Українські новини».

"Антикорупційному парламентському Комітету необхідно давно запропонувати законопроект, який відмінить державним службовцям презумпцію невинуватості. Кожен державний службовець, який не може пояснити, звідки в нього гроші на придбання дорогих автомобілів, годинників, звідки в нього гроші, які лежать готівкою вдома - буде засуджений за корупцію на великий термін ув'язнення із конфіскацією майна", - наголосив Костанчук.

Він висловив думку, що в Україні існує висока загроза послаблення прийнятих раніше антикорупційних законів. Адже намагаючись уникнути відповідальності корумповані чиновники активно вдаються до маніпуляцій і внесення поправок до законодавства, щоб уникнути відповідальності.

"Громадськість повинна контролювати роботу парламентських комітетів, а особливо комітету по боротьбі з корупцією. Тому що вони приймають закони, які не допомагають боротися з корупцією, а фактично затягують швидкість реформ в країні, яка знаходиться в стані війни", - підкреслив голова "Справедливості".