ВККС почекає з тестуванням скандального судді Ємельянова (ОНОВЛЕНО)

Вища кваліфікаційна комісія суддів призупинила на невизначений термін оцінювання судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова в конкурсі на посади суддів нового Верховного Суду.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на інформацію з сайту Вищої кваліфкомісії суддів.

"Комісією допущено до проходження кваліфікаційного оцінювання та зупинено його проведення до набрання законної сили вироком суду або припинення кримінального провадження стосовно Ємельянова Артура Станіславовича", - йдеться у повідомленні.

8 лютого на засіданні ВККС вирішувалось питання допуску кандидатів до проходження кваліфікаційного оцінювання у рамках конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

З 267 кандидатів до кваліфікаційного оцінювання допущено 202 кандидати, відмовлено – 1, відкладено розгляд питання стосовно 63 кандидатів і стосовно 1 кандидата питання залишено без розгляду.

Суддя Ємельянов підозрюється ГПУ в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював. Раніше Ємельянову оголошувалась підозра в незаконному збагаченні. Припускали, що йому належать 13 мільйонів франків у банку Ліхтенштейну.

Конкурс на зайняття 120 вакантних посад у касаційних судах Верховного Суду України (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному) Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 7 листопада 2016 року.
За процедурою, після визначення переможців, у березні 2017 року, ВККС надасть рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення кандидатів на посади.

ВРП розгляне їх та підготує подання президенту, який підпише указ про призначення.

Суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов прокоментував рішення Вищої кваліфікаційної комісії, яка фактично не допустила його до участі в конкурсі.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів позбавила мене можливості взяти участь у конкурсі на посаду судді Верховного суду, пославшись на штучні обставини, які не відповідають законодавству. Члени ВККСУ послалися на ст. 84 Закону України "Про судоустрій і статус суддів“, згідно з якою в разі порушення кримінального провадження щодо судді вони мають право зупинити проведення його кваліфікаційного оцінювання до набрання законної сили вироком суду або припинення кримінального провадження. Проте на цей час вказана норма не може бути застосована, вона фактично є "мертвою". На сьогодні в кримінальному процесі, всі етапи якого чітко виписано у Кримінальному процесуальному кодексі, немає такої стадії, як порушення кримінального провадження", — наголосив суддя ВГСУ Ємельянов.

"Водночас, відповідно до ст. 19 Конституції, органи державної влади, їхні посадові особи (зокрема й члені ВККСУ) зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Отже, як відомо, немає такої стадії кримінального процесу, як порушення провадження, а кримінальний процес, як і будь-який інший, не передбачає розширеного тлумачення. Тому неможливим є застосування ст. 84 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" без внесення відповідних змін до цього закону або до КПК, що передбачали б появу стадії порушення кримінального провадження або зміни підстав для застосування такого заходу, як зупинення проходження кваліфікаційного оцінювання", — додав він.

Артур Ємельянов вважає вказане рішення ВККСУ політичним, винесеним на догоду певній частині так званих "громадських діячів", які не мають жодного відношення до громадськості.

"Я певен: члени ВККСУ усвідомлюють, що вони порушили закон. Лише в такий спосіб, вдаючись до штучно створених підстав, вони спромоглися не допустити мене до проходження конкурсу. Мене обмежено в реалізації законного права взяти участь у конкурсі на посаду судді, попри те, що стосовно мене немає жодного обвинувального вироку суду, а слідство у справі абсолютно безрезультатно триває вже близько трьох років. Можу констатувати: професійні юристи від ВККСУ свідомо порушили принцип презумпції невинуватості. Рішення ВККСУ щодо мене суперечить законодавству, і це є однозначною підставою для його скасування. У зв’язку з чим мною буде подано відповідний позов до адміністративного суду", — заявив суддя.

Як повідомляв «Ні корупції!», підозрюваний у корупції суддя Ємельянов вважає, що обереться до Верховного суду України.