НАБУ знов оголосило конкурс на посаду директора Одеського теруправління

Розпорядження про старт вже третього відкритого конкурсу на посаду голови Одеського підрозділу НАБУ розміщене на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро, датовано 9 лютого .

Документи від претендентів будуть прийматися протягом 15 календарних днів.

 НАБУ вже не вперше проводить конкурс на посаду директора Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро України, юрисдикція якого охоплює Одеську, Херсонську, Миколаївську, Кіровоградську області. Попередній  конкурс розпочався 1 листопада 2016 року. Участь у ньому взяли 47 кандидатів. До етапу співбесіди після тестування на знання законодавства дійшли 29 осіб.

А в січні цього року конкурсна комісія Національного антикорупційного бюро обрала директора Одеського теруправління НАБУ, яким став очільник Хмельницького відділення Калинівського відділу ГУ Нацполіції в Вінницькій області й голова ГО «ФК Вінниця» Дмитро Руденко.

Дмитро Руденко, фото з відкритих джерел

Але ця новина викликала неоднозначну оцінку з боку громадськості, адже саме Руденко був слідчим по гучній сфабрикованій справі «розповсюдження порнографії й наруги над державними символами» щодо відомого вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана, якого вже після смерті виправдав суд у 2013 році.

Після розголосу на сайті НАБУ уточнили інформацію, додавши, що призначення переможця конкурсу на посаду відбудеться лише за умови успішного проходження спеціальної перевірки та поліграфу. Вочевидь, Руденко цю перевірку не пройшов.

Слід зазначити, що Дмитро Руденко багато років працював у правоохоронній системі, очолював різні підрозділи в управлінні Міністерства внутрішніх справ у Вінницькій області.

При цьому Руденко, згідно з е-декларацією, є людиною не бідною. За ним квартира у Вінниці на 62,8 квадратних метрів. Крім того, в 2013 році його дружина придбала квартиру на 72 квадрати.

Також Руденко задекларував ще одну квартиру, власницею якої вказана Галина Лютворт – керівник і співвласниця приватної офтальмологічної клініки в Вінниці.

Родина Руденків має в розпорядженні три елітні автівки – «Тойота», «Сітроєн», придбаний у рік випуску, і «Мерседес», власником якої вказаний вінницький фермер Дмитро Задніпрянець.

А ось офіційні доходи Руденка за рік досить скромні: він заробив майже 71 тисячу гривень, дружина – приблизно 200 тисяч гривень. Крім того, в неї 80 тисяч гривень і 8 тисяч доларів задекларовано готівки.

Уперше, як повідомляв «Ні Корупції!», НАБУ проводило конкурс на цю посаду навесні 2016 року.

Семен Кривонос, фото з відкритих джерел

Так, у квітні керівником Одеського управління став Семен Кривонос. Але журналісти з’ясували, що він був фігурантом корупційної справи. Пізніше Кривонос відмовився від посади.