Мер Трускавця: «Я не буду розказувати, якого кольору в мене труси!»

У такий спосіб Андрій Кульчинський трактує обов’язок звіту перед громадою про походження своїх статків. Втім, його як висуванця від «Самопомочі» у першу чергу стосується пропозиція від нардепа Єгора Соболєва: ми повинні вигнати з посад, бажано до в’язниці, всіх посадових осіб, які не зможуть пояснити своє майно. Особливо тих, хто не був ніколи великим бізнесменом, а задекларував рівень доходів, як у серйозних бізнесменів.

У листопаді 2016 року після завершення першої хвилі електронного декларування, коли стало відомо, що трускавецький мер належить до когорти українських мільйонерів, на сайті «Розумне місто» була зареєстрована петиція з  вимогою до пана Кульчинського прозвітувати перед громадою міста щодо походження неабияких статків родини. Петиція зібрала необхідних 150 голосів і була скерована на розгляд до міської влади.

Проте Андрій Кульчинський вимогу трускавчан проігнорував, повідомивши, що, на його думку, він надав вичерпну відповідь стосовно своїх статків торік в ефірі «Твого радіо». А також озвучив джерело походження мільйонів родини Кульчинських під час звіту за підсумками минулого року про свою діяльність.

Інакше як Фількіною грамотою таку «аргументовану» відповідь назвати складно, оскільки Андрій Кульчинський у такий спосіб грубо  порушив пункти рішення Трускавецької міськради № 131 «Про електронні петиції». У цьому документі, зокрема, вимагається: оприлюднення інформації про початок розгляду петиції на сайті міськради; запрошення ініціатора петиції на засідання виконавчого комітету або сесію міської ради, де вона мала б бути розглянута;  у відповіді на петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Жоден із цих пунктів трускавецьким мером не дотриманий! Андрій Богданович замість того, аби надати вичерпну відповідь громаді, ховається від відповідальності за жіночими плечима: керуючої справами Олени Петранич, яка вдало зіграла роль тамади під час звіту Кульчинського, максимально убезпечивши його від незручних запитань трускавчан. Та журналістки Роксолани Буяк, з якою мав нагоду спілкуватися в ефірі регіонального радіомовлення.  

У її авторській програмі Кульчинський повідомив, що не вважає себе мільйонером, бо чесно заробляє гроші й не цурається чорнової роботи. Як з’ясувалося, Андрію Богдановичу не соромно було працювати понад норму, тягати ящики й не спати ночами, аби заробити статки у 6 мільйонів гривень! До того ж, трускавецький мер, за його словами, мав дотичність до фармацевтичного бізнесу і начебто отримав неймовірно щедру підтримку від тестя. Своє небажання більш докладно розповісти про те, як збагатився, Андрій Богданович пояснив надзвичайно колоритно. «Якщо когось цікавить, якого кольору у мене труси, то він це не почує!» - поставив крапку у темі е-декларації пан Кульчинський.

Схожу версію трускавецький мер озвучив і під час звіту перед громадою: причетність до бізнесу та фінансові вливання від тестя, який працював у російському нафтовидобуванні, начебто стали запорукою мільйонних статків родини Кульчинських.

Проте у своїй декларації Андрій Богданович не зазначив, коли ж саме перебував у статусі підприємця, отже, є усі підстави стверджувати, що бізнесові справи здійснював нелегально.

Зауважимо, що отримана матеріальна допомога від тестя також була обов’язковою для е-декларування посадовцем. Фактами замовчування інформації трускавецьким мером мали б зацікавитися в агентстві з запобігання корупції.

Нагадаємо, що у своїй е-декларації Андрій Богданович вказав на наявність готівкових коштів - різної валюти на суму близько 3 мільйонів гривень та володінні об’єктами нерухомості, автомобілем, земельними ділянками на ще понад 3 мільйони гривень!

Окрім того, Кульчинський повідомив про кошти, розміщені на банківських рахунках. До декларації за 2015 рік Кульчинський також вписав квартиру площею 107,7 кв. м вартістю у 344 тис. грн., яка була куплена у 2009 році. А ще -  368, 8 кв. м незавершеного будівництва. Права на цю нерухомість належать дружині трускавецького міського голови Наталі, яка є медиком за фахом. Судячи з декларації Кульчинського, її заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: у Трускавецькому центрі медичної реабілітації та санаторного лікування минулого року склала трішки більше 121 тис. гривень. Пані Наталя та її чоловік підприємництвом ніколи не займалися.

Якщо, звісно, розвантажування ящиків пан трускавецький мер не відносить до цієї категорії діяльності.

Дарина КРАВЕЦЬ, "Джерела Трускавця"