48 тисячам киян перерахують платіжки за опалення

Житлово-комунальна інспекція Київської міської державної адміністрації прийняла рішення про перерахунок платіжок за опалення, які отримали 48 тисяч київських сімей.

Про це йдеться на сайті Київради.

У столиці створена єдина в Україні житлово-комунальна інспекція, до якої надійшло 203 звернення щодо надзвичайно високих нарахувань за
теплопостачання за останній місяць. Внаслідок перевірки було виявлено типові причини нарахування захмарних платіжок:

- період нарахувань більше одного календарного місяця;

- невідповідність опалювальних площ;

- ненадання мешканцями показань квартирних лічильників;

- зняття показань теплових лічильників ПАТ “Київенерго” без залучення представників будинків.

За три тижні цілодобової роботи інспекції, були з'ясовані основні порушення і на сьогодні прийнято рішення про перерахунок 48-ми тисячам київських сімей. На жаль, чисельність інспекції зараз доволі невелика. Ми готові створити дорадчий орган громадських інспекторів, провести відповідний тренінг, навчити, збільшити кількість людей, які допомагають киянам фактично розібратися в нарахуваннях і захистити сімейний гаманець. Пропоную депутатам та їхнім помічникам долучатися”, - зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він також зазначив, що місто розробило спеціальний соціально-комунальний пакет, який допомагає зменшити вартість комунальних послуг на 50%. Це зокрема, програма 70/30, що включає теплосанацію, заміну вікон і дверей, утеплення стін тощо; відшкодування 30% вартості держкредитів на енергозбереження; безкоштовне встановлення квартирних лічильників соціально незахищеним громадянам; безкоштовна вода: капремонт і будівництво бюветів.

Також місто Київ одне з небагатьох міст в Україні, в якому нарахування відбувається вже не по лічильниках тепла. 95% столичних будинків оснащені приладами обліку, решта, за погодженням з урядом, — прирівняні до таких будинків і нарахування в них відбуваються за середніми показниками лічильників, які є в інших будинках”, - наголосив Петро Пантелеєв.

На пленарному засіданні Київради мер столиці Віталій Кличко зобов’язав ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Євро-реконструкція» надати киянам доступ до зняття показань будинкового лічильника, аби забезпечити прозорість нарахувань за тепло в кожному будинку столиці. Міський голова також наголосив, що «Київенерго» має припинити практику нарахувань за опалення більш ніж за один календарний місяць.

Як повідомлялося раніше Антимонопольний комітет України оштрафував компанію "Київенерго" на 17,959 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку передачі (розподілу) електричної енергії власними місцевими локальними електромережами.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше у КМДА заявили, що не мають наміру продовжувати контракт з «Київенерго», який закінчується у грудні 2017 року.

Однак вже у січні 2017 року у КМДА заявили, що мають намір продовжити угоду з «Київенерго» з управління тепловими мережами до кінця опалювального сезону 2017-2018 рр.