Як чиновник з ДУСі тероризує Круглоуніверситетську

Київський забудовник "Діамант Хол", який вже півтора року намагається звести торгівельний центр на пожежному проїзді в самому центрі столиці, напрочуд вирізняється серед інших своїх "колег по цеху".

Адже мало кому з них вдається настільки відверто ігнорувати будь-які заборони, нахабно порушувати усі будівельні норми та вперто продовжувати роботи, вже не маючи на них жодних дозвільних документів. Чи не тому, що родина забудовника має змогу "вирішувати питання", перебуваючи під надійним "дахом" Адміністрації Президента?

Гучний скандал на Круглоуніверситетській, 2/1, який в черговий раз привернув до себе увагу киян, вельми нагадує ситуацію із багатьма іншими незаконними забудовами: тут і прибудинкова територія, віддана у приватні руки ще за часів Черновецького; і "домовняки" із чиновниками, правоохоронцями та суддями; і намагання "приліпитися" до пам’ятки архітектури; і свідоме нехтування будь-якими нормами та правилами безпеки; і численні спроби придушити спротив місцевої громади (набіги "тітушок", судові позови проти активістів, "джинса" у ЗМІ, пошкодження майна місцевих мешканців та сфабриковані проти них кримінальні справи)…

Але нашому невеликому кварталу вдалося організуватися та змінити ситуацію на свою користь.

За півтора роки важкого протистояння ми змогли донести до міської адміністрації, що ця забудова ведеться із неприпустимими порушеннями, які суперечать здоровому глузду та загрожують безпеці людей.

Так, Державна служба з надзвичайних ситуацій підтвердила, що запланований ТЦ перекриває єдиний пожежний проїзд до 7-поверхового житлового будинку за номером 4б, а "Київенерго" – що будівництво взагалі ведеться на охоронній зоні тепломереж, а відтак, є незаконним. До речі, правила благоустрою Києва, прийняті Київрадою ще у 2008 році, не просто забороняють в такій зоні будівництво, ба  навіть не дозволяють огороджувати парканом свою приватну ділянку.  

Відтак, Департамент архбудконтролю ще у листопаді торік анулював "діамантам" дозвіл на будівельні роботи, Департамент благоустрою відкликав у них контрольну картку, Департамент культури заборонив проводити будь-які земельні роботи поруч із архітектурною пам’яткою, а прокуратура продовжує суди з приводу незаконно приватизованої земельної ділянки (у 2011 році ця земля була продана навіть без аукціону).

Утім, замовник та генеральний підрядник – і за тим, і за іншим стоїть така собі родина Бугайчуків – ігнорують всі ці заборони та продовжують будуватися похапцем, нашвидкуруч. Робітники настільки поспішають, що котлован риють просто на діючій дворовій каналізації.

Найкраще місце для шестиповерхового торговельного центру за версією "Діамант Хола"

Наразі ми бачимо, що забудовник почав підключати всі свої "знайомства", які можуть допомогти йому продовжувати будівництво (так, минулого тижня несподівано активізувалася поліція, яка почала роздавати мешканцям будинку… підозри у вчиненні кримінальних злочинів, зокрема, автора цих рядків раптом звинуватили у нанесенні – три місяці тому! – тілесних ушкоджень забудовниці).

І незважаючи на всі докладені зусилля, громаді не вдається остаточно зупинити будівництво, яке вже, вочевидь, ведеться поза рамками правового поля.

Утім, "високим зв’язкам" у забудовника дійсно є звідки взятися. Справа в тому, що голова родини Ігор Володимирович Бугайчук досі працює в Державному управлінні справами при адміністрації Президента (в народі – "ДУСя"), де керує відділом "супроводження інформаційно-аналітичних систем".

Дивно, що на цій посаді він фігурує і у питаннях по закупівлі картриджів, при тому що його дружина – Людмила Бугайчук – володіє фірмою по ремонту та заправці картриджів. Звісно, жодного конфлікту інтересів тут бути не може, просто так співпало…     

Більш серйозні питання викликає електронна декларація чиновника та його родини.

З неї ми дізнаємось, що фірма-забудовник "Діамант Хол" та її ж генеральний підрядник "Імперія Люкс" зареєстровані знову ж таки на його дружину. Державні діячі та службовці часто вдаються до цього прийому, розписуючи своє майно по дружинах, дітях та близьких родичах.

Але дуже загадковим є той факт, що це будівництво у декларації взагалі не згадується (графа "об’єкти незавершеного будівництва" так і залишається порожньою). Вельми дивним чином не потрапила до неї і сама земельна ділянка, призначена під будівництво (хоча представники "діамантів" всюди підкреслюють, як "законно та справедливо" вони придбали цю землю у Черновецького).

Постають питання і до вказаних грошових статків родини чиновника – очевидно, що задекларовані далеко не ті гроші, на які можна зводити шестиповерховий ТЦ в самому центрі міста.

Тож, із якої "шухлядки" беруться фінанси на продовження цього незаконного будівництва?

Чому чиновник, який займає відповідальну посаду в президентській адміністрації, так старанно приховує все це у декларації?

І як довго родина Бугайчуків намагатиметься втиснути своє "одоробло" на пожежному проїзді, незважаючи на всі заборони від міста?  

Володимир Хенгістов, киянин, голова ОСН "Будинковий комітет "Вулиця Круглоуніверситетська, 2/1". УП КИЇВ