В ЄС стурбовані через законопроекти, що можуть послабити боротьбу з корупцією в Україні

В Європейському союзі стурбовані через деякі законопроекти, що можуть послабити боротьбу з корупцією в Україні, заявив голова представництва ЄС в Україні Юґ Мінґареллі, повідомляє «Радіо Свобода».

«Прозорий і незалежний аудит НАБУ – ключовий. Міжнародна участь у ньому – правильний сигнал. 5430 йде в розріз цьому. Законопроект 5672 – менеджери державних підприємств не мають уникати подання електронних декларацій. 5672 – не добрий», – йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні у Twitter.

Законопроект номер 5430, авторами якого є троє народних депутатів Ігор Луценко, Віталій Купрій і Юрій Левченко, був зареєстрований у парламенті України 18 листопада 2016 року. Автори документа пропонують заборонити не громадянам України брати участь у комісіях, що контролюють діяльність Національного антикорупційного бюро.

Своєю чергою, Центр протидії корупції виступив проти ухвалення законопрооекту 5430, зкоерма, проти заборони іноземцям робити аудит НАБУ та працювати в конкурсних комісіях.

«Хтось дуже хоче не допустити Джованні Кесслера та Роберта Сторча до участі в аудиті Бюро, бо міжнародники заважають охочим повпливати на результати аудиту, які є єдиною підставою для звільнення директора НАБУ.

Цих кандидатів рекомендували Посольство США та Представництво ЄС в Україні у відповідь на звернення антикорупційного комітету. Вони – досвідчені фахівці у боротьбі із шахрайством та корупцією, займають відповідальні посади: Кеcслер – генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ); Сторч – зам генінспектора США, робить аудит роботи ФБР та Інтерполу, інспектує роботу всіх федеральних прокурорів Штатів», - йдеться у повідомленні ЦПК.

Запропонований групою депутатів законопроект номер 5672 зареєстрований у Верховній Раді 19 січня.

«По суті, законопроект звужує коло осіб, які мають подавати електронні декларації. Зокрема, можливість не декларувати свої статки можуть отримати керівники та менеджери держпідприємств, через які тільки у 2014 році з України вивели щонайменше 110 мільярдів гривень», - сказав голова ЦПК Віталій Шабунін.

Читайте також КЕРІВНИКІВ ДП І КП ХОЧУТЬ ЗВІЛЬНИТИ ВІД ПОДАЧІ Е-ДЕКЛАРАЦІЙ

В ЄВРОСОЮЗІ ВТОМИЛИСЯ ВІД ТОГО, ЩО УКРАЇНА ЗНОВУ ОПИНИЛАСЯ НА 131-МУ МІСЦІ РЕЙТИНГУ СПРИЙНЯТТЯ КОРУПЦІЇ – ЕКСПЕРТ