Сполучені Штати та Україна підписали Угоду щодо обміну податковою інформацією

Посол США в Україні Марія Йованович та Міністр фінансів України Олександр Данилюк підписали вчора Міжурядову угоду на виконання положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) та з метою сприяння прозорості у сфері податкових питань між двома країнами. Угода підкреслює нашу тривалу співпрацю та міцні двосторонні взаємини з Україною, а також зростаюче міжнародне співробітництво, спрямоване на подолання офшорного ухилення від сплати податків.

Про це «Ні корупції!» повідомили у відділі преси Посольства США в Україні.

«Сполучені Штати Америки та Україна розвинули дуже міцне партнерство щодо питань податкового адміністрування, і я рада, що співпраця щодо Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) і надалі посилить наші зусилля у цій сфері. Сьогоднішнє підписання є значним поступом в наших спільних зусиллях у боротьбі з ухиленням від сплати податків – тою метою, яка має позитивні переваги для обидвох наших країн. Ми з нетерпінням чекаємо на повне застосування цієї Угоди, яка дозволить нам краще виявляти, протидіяти та запобігати ухиленням від сплати податків через покращену прозорість та поглиблену звітність», - зазначила Марія Йованович.

FATCA дасть змогу українським банкам надавати інформацію Податковій Службі США щодо фінансових рахунків американських громадян. США ввели в дію Закон «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» у 2010 з метою подолання офшорного ухилення від сплати податків шляхом заохочення прозорості та отримання інформації щодо рахунків американських платників податків у інших країнах.