Голова Конституційного суду буде отримувати понад 420 тисяч в місяць – проект закону

Цього тижня у Верховній Раді розглядатиметься проект закону «Про Конституційний Суд України».

Водночас, як написав на своїй сторінці у Фейсбук екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник, ухвалення цього закону стане черговим кроком до посилення соціальної нерівності.

Зокрема, Пинзеник привернув увагу до соціальних питань закону.

«Проект закону «Про Конституційний Суд України» передбачає новий небачений досі в Україні стандарт оплати праці: 384 тис грн. на місяць для судді та 420 тис. для Голови Конституційного Суду, плюс 20 тис. грн. (у розрахунку на місяць) виплат до відпустки.

Складові такої зарплати судді:

Посадовий оклад – 240 тис. грн. (75 мінімальних зарплат)

Надбавка за стаж - (максимум 40%) 96 тис. грн.

Надбавка за вчений ступінь (максимум 20%) 48 тис. грн.

Всього 348 тис. грн.

У Голови КС є ще надбавка а розмірі 15%, а тому його зарплата сягає 420 тис. грн.», - написав екс-міністр фінансів і додав:

«Не забули і про пенсію, яку «сором’язливо» назвали довічним грошовим утриманням. Вона складає 80% зарплати або якихось 307 тис. грн. на місяць, а в Голови – 336 тис. грн. Зазначу, що такий розмір рівнозначний пенсії 300 пенсіонерів (у мінімальному розмірі). А надбавка для судді КС за науковий ступінь доктора наук (48 тис. грн. на місяць) у 6 разів перевищує зарплату професора».

При цьому, за словами Віктора Пинзеника, зарплатами і пенсіями не обмежилися: додали ще компенсацію витрат за оренду житла, за використання особистого транспорту для службових потреб.

«Я не піднімав би питання, якби йшлося про зарплату в приватному секторі, який робить виплати із зароблених доходів. Але в даному випадку йдеться про виплати, що робляться з бюджету, із сплачуваних нами податків», - написав Пинзеник.

«Знаю часто вживаний аргумент для таких рішень. Але я не закликаю платити суддям на рівні мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму. Хочу акцентувати увагу на іншому: має бути розумний та допустимий діапазон в оплаті праці. Не може зарплата жодного державного чиновника у 85 разів перевищувати середню зарплату в країні (за 2016 р. середньомісячна зарплата складає 5,2 тис. грн. на місяць). І не може оплата праці бути відірваною від стану економіки, обсяг якої минулого року склав всього 55 тисяч гривень на людину в рік (4,6 тис грн на особу в місяць). Бо тоді при 300-тисячних зарплатах одним дістануться корінці, іншим – гичка. Хоча… іншим за таких рішень не залишиться і гички», - підсумував екс-міністр фінансів.

Як повідомляв «Ні корупції!», Рада суддів України (РСУ) затвердила Порядок компенсації витрат на поховання та увічнення пам’яті суддів, у тому числі суддів у відставці, згідно з яким майже всі витрати, пов’язані з похованням покриватиме держава.

Читайте також ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ “УКРГАЗВИДОБУВАННЯ” ОТРИМУЄ ПЛАТНЮ В МІЛЬЙОН НА МІСЯЦЬ

КУПРІЙ ОПУБЛІКУВАВ «СЕКРЕТНИЙ» КОНТРАКТ З БАЛЬЧУНОМ І НАЗВАВ ЙОГО НЕРОБОЮ