У Києві мешканці спалили паркан незаконної забудови на Чорнобильській

У Святошинському районі Києва 6 лютого місцеві жителі за підтримки активістів знесли і спалили паркан незаконної забудови на вулиці Чорнобильській, повідомляє кореспондент видання «Лівий берег».

Як розповіли учасники акції, в понеділок о 6-й ранку будівельники під прикриттям «тітушок» установили паркан на місці будівництва супермаркету АТБ просто під вікнами житлового будинку.

Наприкінці 2016-го місцева громада домоглася рішення про створення тут Скверу героїв. Незважаючи на це, на ділянці, виділеній під будівництво ще на початку 2000-х, як стверджують активісти, за корупційною схемою зі зміною цільового призначення, в грудні було встановлено паркан і будівельний вагончик з біотуалетом. Тоді місцеві жителі виступили проти будівництва, знесли і спалили паркан.

І цього разу місцеві жителі не вагаючись почали демонтувати паркан. Поліція намагалася завадити демонтажу, але, не дивлячись на кількісну перевагу, поліцейські не змогли витримати натиску жінок, які борються проти незаконного будівництва.

Як повідомив кореспондент із місця події, врешті-решт, люди підпалили деревину паркану, незважаючи на те, що співробітники поліції в цивільному одязі перешкоджали цьому і постійно провокували протестувальників на бійку.

Поліція викликала пожежників, але люди не дали їм загасити вогонь, поки не прогоріла деревина, що унеможливило її повторне використання для зведення огорожі.

На акції були волонтери загону швидкого реагування Червоного Хреста, готові в разі травми надати першу домедичну допомогу, що і було зроблено, коли до них звернувся перехожий, який пошкодив руку на незаконному будівництві.

Як повідомляв «Ні корупції!», у вересня мешканці столичного Святошино демонтували частину огорожі на місці забудови висотки, яку планував звести «Київміськбуд».

Читайте також АКТИВІСТИ VS ЗАБУДОВНИК: ПЕРША ПЕРЕМОГА У БОРОТЬБІ ПРОТИ КАМ’ЯНИХ ДЖУНГЛІВ ГОЛОСІЄВА

СБУ ПЕРЕЖИВАЄ АЖ ДО СУДУ, ЩОБ БУДИНОК З ЇЇ КВАРТИРАМИ ЗДАВСЯ ВЧАСНО