Керівників ДП і КП хочуть звільнити від подачі е-декларацій

Члени Антикорупційного комітету Верховної Ради хочуть звільнити керівників державних підприємств від подачі е-декларацій.

Про це у своєму блозі на «Українській правді» написав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, повідомляє «Економічна правда».

За його словами, у законопроекті N5672 авторства членів Антикорупційного комітету ВР, закладено серйозну загрозу успішності кампанії з електронного декларування.

«По суті, законопроект звужує коло осіб, які мають подавати електронні декларації. Зокрема, можливість не декларувати свої статки можуть отримати керівники та менеджери держпідприємств, через які тільки у 2014 році з України вивели щонайменше 110 мільярдів гривень», - пише Шабунін.

За його словами, проект N5672 покликаний уточнити поняття «посадова особа юридичної особи публічного права» (ПОЮОПП) й визначити порядок, за якими співробітників таких установ треба відносити до кола «посадових осіб» - тих, на кого поширюється вимоги подавати електронні декларації та інші вимоги антикорупційного законодавства.

«ПОЮОПП - це державні і комунальні підприємства, утворені рішенням органів влади або органів місцевого самоврядування. Наприклад, це ДПЗКУ (екс-керівництво якої підозрюється НАБУ у завданні збитків на суму понад 1,6 млрд грн), ОПЗ (керівництво проходить по справі НАБУ про розкрадання 205 млн грн), ОГХК (за версію слідства, керівники причетні до завдання збитків ДП на суму понад 300 млн грн) і так далі», - заявив Шабунін.

«Зараз перелік цих посадових осіб і кому з них треба подавати е-декларацію, визначає НАЗК, керуючись нормами українського законодавства. Автори законопроекту пропонують, щоб державні підприємства та інші установи робили це самостійно, відповідно до порядку, затвердженого НАЗК», - зазначив він.

На думку Шабуніна, право ДП самим визначати, хто є посадовою особою, може призвести до навмисного виведення з-під дії закону «Про запобігання корупції» окремих керівників окремих державних та комунальних підприємств.

«Запропонована як «технічна» редакція законопроекту відкриває нові можливості уникнення від декларування ключовим керівникам стратегічних та великих державних підприємств», - підсумував він.

Читайте також ДИРЕКТОР ДП МІНЯЄ СВОЮ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ НА КОПІЮ ПАСПОРТА ТА ДОВІДКУ ІЗ ПСИХЛІКАРНІ

В УЖГОРОДІ ДЕКЛАРАЦІЇ КЕРІВНИКІВ КП – ПОВНА ТАЄМНИЦЯ ДЛЯ ГРОМАДИ

ГЕНДИРЕКТОР «КИЇВАВТОДОРУ» ТОРІК КУПИВ ЛЕКСУС ЗА ЦІНОЮ ТРЬОХ СВОЇХ РІЧНИХ ЗАРПЛАТ. А ЩЕ КВАРТИРУ Й ГАРАЖ