В Євросоюзі втомилися від того, що Україна знову опинилася на 131-му місці рейтингу сприйняття корупції – експерт

У Брюсселі наполягають на реформах, у Києві – на збереженні санкцій.

Так, за словами аналітика Фінського інституту міжнародних відносин Аркадія Мошеса, питання українських реформ для Євросоюзу починає переважати над питанням війни на Донбасі, про це йдеться у матеріалі «Радіо Свобода».

«Гадаю, цілком правильно, якщо головним питанням для обговорення будуть реформи та подальше їх просування. Бо стан війни – це надовго, однак стан війни із тимчасовою втратою чотирьох відсотків території на Донбасі – це не той фактор, який можна вважати причиною і підставою для невиконання реформ. Безумовно, на Заході бажали би більшого ефекту. В Євросоюзі, втомилися від того, що Україна знову опиняється на 131-му місці рейтингу сприйняття корупції», – каже Аркадій Мошес.

На думку експерта з Фінляндії, зараз є підстави говорити про те, що європейська позиція за останні кілька тижнів чи місяців зрушила в бік більшої підтримки України.

«Євросоюз нині більше солідарний з Україною та ближчий до української дипломатичної позиції. Це видно зі спостережень за дискусіями в Німеччині та інших країнах, із винесення на ратифікацію угоди про Асоціацію в Нідерландах…Тому що Трамп – може відійти, а Євросоюз – відійти не може. Тобто, позитивні зрушення є, але є також і бажання суворіше розмовляти щодо реформ, а невдоволення європейців з цього приводу очевидне і його не приховати. Тобто, реформи в Україні для багатьох, можливо, вже починають навіть переважати ситуацію конфлікту», – наголошує Аркадій Мошес.