У столичній прокуратурі не кажуть, чи завершене досудове розслідування у справі хабарника Романа Василишина

У прокуратурі Києва на запит «Ні корупції!» відмовилися надавати інформацію про те, чи завершене досудове розслідування у справі колишнього заступника міністра охорони здоров’я України Романа Василишина, якого влітку цього року спіймали на хабарі.

Так, у прокуратурі написали, що інформація, яка містить таємницю досудового розслідування, є таємною інформацією.

При цьому у запиті не йшлося про надання власне інформації досудового розслідування, а йшлося лише про підтвердження або спростування факту завершення досудового розслідування.

За словами юриста ІМІ Романа Головенка, оскільки у прокуратурі посилаються на таємницю слідства, то воно ще має тривати.

«Хоча прокуратура дійсно порушила, що не дала прямої відповіді й розглядає це питання як таке, що не покривається законодавством про доступ», - зазначив Роман Головенко.

На зауваження «Ні корупції!» про те, що прокуратура відповідає не на те питання, яке їй було поставлене, начальник відділу прийому громадян, розгляду звернень та запитів Левченко О.А. відповіла, що, мовляв, «вся інформація щодо досудового розслідування надається слідчим. Скеруйте відповідну заяву».

І знову ж таки на зауваження «Ні корупції!» про те, що згідно з Законом України про «Доступ до публічної інформації» «розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача», у столичній прокуратурі просто замовчали.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у липні цього року співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарництві заступника міністра охорони здоров’я України та одного з керівників центру за місцями їхнього проживання після передачі останнім майже сорока тисяч гривень, «зароблених» на хворих.

Під час обшуків у зловмисників було вилучено понад п’ятдесят тисяч доларів США, 320 тисяч гривень та дві з половиною тисячі євро.

Пізніше Василишина відсторонили від роботи і звільнили з-під варти у Лук'янівському СІЗО.

Як також інформував «Ні корупції!», керівник САП Назар Холодницький заявив, що справа Романа Василишина може розвалитися.

«Ні корупції!» повідомляв про те, як головний редактор Depo.ua. Віталій Пирович розповів, що він отримав листа, в якому його просять змінити в новинах формулювання щодо Романа Василишина, затриманого днями на хабарі, мовляв «Василишин - не хабарник, а лише підозрюється».