Комісія з відбору голови Національної поліції визначила трьох кандидатів. Слово за Аваковим

Конкурсна комісія обрала трьох претендентів
ФОТО РОМАНА РОМАНЮКА, УП

Члени Комісії з відбору голови Національної поліції планують подати на розгляд міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова кандидатури Костянтина Бушуєва, Андрія Вишневського та Сергія Князєва.

Про це  повідомив секретар Комісії Євген Захаров.

Захаров розповів, що члени Консультативної комісії в суботу зустрічалися з главою МВС Арсеном Аваковим. За його словами, вони мали з міністром "змістовну дискусію" щодо кандидатів.

Троє відібраних кандидатів мають зустрітися з міністром Аваковим теж сьогдні. А ім'я переможця конкурсу на посаду голови Нацполіції, за словами Захарова, можна чекати найближчими днями.

Відібрані комісією претенденти нині обіймають такі посади: 

Костянтин Бушуєв - заступник голови Нацполіції.

Андрій Вишневський - Директор "Координаційного центру з надання правової допомоги".

Сергій Князєв - начальник Департаменту карного розшуку НПУ.

Процедура конкурсу, прийнята комісією, передбачала отримання до 9 січня резюме та мотиваційного листа від кожного бажаючого обійняти посаду керівника Національної поліції України (НПУ). При цьому 45 кандидатів надіслали свої документи в період з 4 по 8 січня, так що переклад останніх документів англійською був завершений тільки 15 січня.

Загалом надійшло 70 заявок на участь у конкурсі від кандидатів, але 24 кандидати не відповідали необхідним кваліфікаційним вимогам до посади: мати повну вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше 7 років, стаж роботи на керівних посадах не менше 5 років.

Ці 24 кандидати були зняті з конкурсу, решта 46 були запрошені на кваліфікаційне тестування, яке проходило 24 січня. Три кандидати відмовилися від подальшої участі в конкурсі, і тестування пройшли 43 кандидати.

Рішення провести консультативний конкурс на посаду глави Нацполіції ухвалив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у листопаді минулого року. 

Тоді  міністр зазначив, що призначення на посаду керівника Національної поліції відповідно до законодавства не передбачає проведення конкурсу. Наприклад, зараз начальник поліції призначається на посаду і звільняється з посади Кабміном за поданням прем'єр-міністра відповідно до пропозицій міністра внутрішніх справ України.

"Однак, враховуючи той факт, що до людини, яка займе посаду голови Національної поліції України, повинна бути беззастережна довіра як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади", - сказано в повідомленні Facebook міністра.

Нагадаємо, що 14 листопада глава Нацполіції Хатія Деканоідзе оголосила про відставку зі свого поста. Кабмін задовольнив її заяву про відставку 16 листопада. 

Українська правда, НВ