Директора департаменту, який отримав $25 тисяч, рано називати хабарником – заява НБУ

Національний банк України (НБУ) на своїй сторінці у Фейсбук у неділю поширив заяву, у якій звернувся до журналістів «з проханням утримуватися від завчасних висновків, коментарів та упереджених суджень щодо обставин затримання ГПУ та СБУ директора Департаменту платіжних систем Національного банку».

За інформацією НБУ, яку вони отримали під час судового засідання у п'ятницю 03 лютого 2017 року, арешт відбувся за місцем проживання вночі, а не на місці скоєння злочину. Також, кажуть у НБУ, під час згаданої події був обшук, а не затримання з хабарем, безпосереднього факту отримання неправомірної вигоди також не було.

Посередники або «спільники» у помешканні під час затримання також не знаходилися, а кількість коштів, згаданих в звинуваченні, набагато більша за суму коштів, виявлених під час обшуку, йдеться у заяві НБУ.

«Ми вважаємо, що ця справа потребує підвищеної уваги правоохоронних органів, оскільки у цьому провадженні є такий важливий факт: представник компанії, який заявляє, що за реєстрацію платіжної системи він заплатив хабар, раніше представляв компанію, у якої НБУ відкликав ліцензію.

Національний банк, як було неодноразово наголошено, всебічно сприяє слідству та сподівається на неупереджене розслідування та дотримання принципу презумпції невинуватості», - мовиться в тексті заяви НБУ.

За інформацією ЗМІ, йдеться про директора департаменту НБУ Сергія Шацького.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше Генпрокуратура заявила, що 2 лютого під час отримання останньої частити неправомірної вигоди у сумі 25 тисяч доларів США затримано директора одного із департаментів НБУ та трьох його спільників, які виступали в ролі посередників.

Керівник Департаменту платіжних систем Національного банку України, діючи умисно, з корисливих мотивів, спрямованих на отримання неправомірної вигоди для себе, розробив злочинну схему, спрямовану на вимагання та отримання через зазначених посередників від директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю неправомірної вигоди на загальну суму 35 тис доларів США у два етапи за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс» для здійснення готівкових та безготівкових переказів в межах України та видачу вказаному підприємству відповідного свідоцтва, повідомили в ГПУ.

Затриманому працівнику НБУ повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України, а також його спільникам за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, а його спільникам посередництво у її отриманні).

У суботу Печерським судом Києва Шацькому було обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 800 тисяч гривень.

Стосовно трьох спільників, які виступали у ролі посередників судом обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту за місцем постійного проживання.