За «схемою Курченка» одеські митники вкрали нафти на 1,2 мільярда гривень

Співробітники СБ України спільно з прокуратурою та фіскальною службою викрили механізм контрабанди нафтопродуктів, організований митниками.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що механізм діяв упродовж 2012-2014 років за т.зв. «схемою Курченка». Чиновники діяли за попередньою змовою з низкою комерційних структур.

«Зловмисники під час оформлення вантажів надавали до митних органів фальсифіковані документи, за якими продукція начебто переміщується транзитом через територію України», - повідомили в СБУ.

Співробітники спецслужби з’ясували, що фактично нафтопродукти відвантажувалися та зберігалися на сховищах підприємств у восьми областях України. Насправді продукція протиправно реалізовувалася на внутрішньому ринку.

Внаслідок оборудки до державного бюджету не надійшло понад 1,2 мільярда гривень обов’язкових платежів.

Оперативники СБ України задокументували, що функціонуванню нелегальної схеми сприяла низка посадовців Одеської митниці, які здійснювали «прикриття» оборудки. Трьом митникам та двом керівникам комерційних структур оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше СБУ вже заявляло про змову митників з компаніями Курченка. Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури України розпочато досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем співробітників енергетичної митниці ДФС України.

В матеріалах справи фігурують ПП «НП-Трейдинг» і ТОВ «Нафтопродукт Трейдинг». Протягом останніх двох років вони виступали в ролі імпортерів нафтопродуктів російського і білоруського виробництва. Безпосереднім декларуванням товарів від імені "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" займалося ТОВ "Системс Логістик Менеджмент" (Київська обл).

Читайте також МИТНИКИ НАСІРОВА ОТРИМУЮТЬ ПО ДОЛАРУ З КОЖНОЇ ТОНИ РОЗМИТНЕНОГО АВТОГАЗУ