Мінкульт порушує Закон «Про запобігання корупції» – заява кримських ГО

Координаційна Рада організацій вимушених переселенців з Криму заявляє про порушення під час проведення конкурсу на посаду директора ДП «Кримський Дім».

Про це йдеться в тексті заяви Координаційної Ради організацій вимушених переселенців з Криму, що розміщена на сайті ІА «Голос Криму».

За словами активістів, Мінкульт нині проводить конкурс на посаду директора державного підприємства «Кримський дім», але при цьому допускає низку суттєвих порушень Законів України, зокрема, «Про культуру» та «Про запобігання корупції».

«В порушення вимог частини 2 статті 21-2 Закону Україну «Про культуру» Міністерством змінено етапи конкурсного добору, а саме, етап «подання кандидатами документів» розпочато до виконання етапу «формування конкурсної комісії».

Більш того, останній термін подання документів кандидатами (23 січня 217 року) закінчився через три дні після формування складу комісії (20 січня 2017 року).
Безумовно, вказане порушення Закону свідчить про потенційну необ’єктивність комісії та породжує припущення про «формування комісії під конкретного кандидата», - йдеться у тексті заяви.

Крім того активісти наголошують, що наказом міністра культури до складу комісії від Мінкульту включено голову ГО «КримСОС» Тамілу Ташеву, яка має приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, що відповідно до абзацу 7 частини 1 Закону України «Про запобігання корупції» є потенційним конфліктом інтересів.

«З 2015 року по сьогодні ГО «КримСОС» займає безкоштовно приміщення в ДП «Кримський Дім». Крім того, що з ГО «КримСОС» не стягується плата за користування приміщеннями, державне підприємство самостійно несе витрати по утриманню приміщень, що займає громадська організація, яку Таміла Ташева очолює», - повідомляється в заяві.

Активісти нагадали, що стаття 21-3 частини 7 Закону України «Про культуру» передбачає, що члени конкурсної комісії мають бути неупередженими та незалежними. А згідно з вимогами статті 21-5 частини 13 Закону України «Про культура», у разі виявлення фактів, що свідчать про конфлікт інтересів члена конкурсної комісії, такий член конкурсної комісії не бере участі в голосуванні.

«Ці вимоги Закону щодо забезпечення невтручання члена комісії, який має конфлікт інтересів, також дубльовані в пункті 3 Розділу ІІІ Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника державного закладу культури, що належить до сфери управління Міністерства культури України, затвердженого наказом Міністра культури України №380 від 31.05.2016 року.

Таким чином, голова ГО «КримСОС» Таміла Ташева має бути усунена від голосування під час проведення конкурсного добору», - йдеться у заяві.

Крім того, кажуть представники ГО, Мінкультом (як органом управління, що проводить конкурс) систематично порушуються інші вимоги Закону України «Про культуру».

«Відповідно до частини 5 статті 21-4 Закону, упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі орган управління оприлюднює подані документи, визначені у частині другій цієї статті, на своєму офіційному веб-сайті відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Вимога Закону щодо оприлюднення документів, поданих кандидатами, є однією із гарантій проведення чесного неупередженого конкурсу.

Отже, оскільки кінцевий термін подання документів закінчився 21 січня 2017 року, всі документи кандидатів мали бути оприлюднені на сайті Міністерства культури України 24 січня 2017 року», - заявляють активісти і додають, що досі жоден з поданих кандидатами документів працівниками Міністерства культури України не оприлюднено.

Також частиною 6 статі 21-4 Закону передбачено що, усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту органу управління, які передаються конкурсній комісії.

Проте Міністерство культури України вимоги Закону України «Про культуру» не виконало і документи кандидатів на своєму сайті не оприлюднило.

«Таким чином, суттєві порушення вимог Законів України «Про культуру», «Про запобігання корупції» працівниками Міністерства культури України ставлять під сумнів об’єктивність конкурсу», - підсумовують активісти.

Читайте також КУЛЬТПРОСВЕТ ВМЕСТО НАУКИ – ТАК РЕШИЛО МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ

ТАЙНЫ ВЫСОКОПОСТАВЛЕННОГО ЧИНОВНИКА МИНКУЛЬТУРЫ ЕПИФАНОВА