Колекцію-перформанс про корупцію покажуть у рамках Українського тижня моди

Українські дизайнерки Моніка Бернар та Анастасія Сергачова створили колекцію-перформанс KORRUPTA, аби показати проблему корупції в українському суспільстві через мистецтво моди як каталізатора та засобу оцінювання лицемірства між бідними та багатими. За словами творців проекту, він є відображенням суспільства, яке прагне більшого, мріє, визначає цілі та амбіції і водночас бореться з реальністю, яка постає перед нами й нам протистоїть, повідомляє Аrtukraine. 

Колекція складається з одягу білого кольору (лише дві моделі будуть у червоному, аби символізувати Луганську та Донецьку області, а втілення Криму авторки проекту вдягнуть у мішковину й представлять із зав'язаними очима), аби показати наскільки корупція в Україні є "чистою", "бездоганною" та невиправною.

"Для мене особисто цей проект є платформою для роздумів та аналізу, прагненням знайти свій голос та передати важливе повідомлення через мову одягу, — розповідає Моніка. — Маємо навчитися аналізувати, протидіяти корупції і змінюватися в першу чергу самі, щоб будувати міцне та свідоме громадянське суспільство".

«Корупція вже стала для України ендемічною, вона є підступною та обмежуючою для можливостей нації. Суспільства зіткані як тканини, що в них вплетені звичаї, історія та колективні ідеали й прагнення. Наше суспільство, як і інші довкола світу, обтяжене непомірними спожитками верхівки й сите донесхочу залишками, якими годують решту з нас. Ми живемо від шматування до шматування.

Ескіз до проекту KORRUPTA

Проект є дихотомією та метафорою світу, у якому ми існуємо. Наші політики та олігархи проникливо талановиті у прикрашанні та вигідному інтерпретуванні соціально-економічного явища корупції, яке перетворює на рабів націю з великою кількістю ресурсів. Головним повідомленням цієї колекції є те, що кожен з нас має навчитися ткати полотно нашого майбутнього та разом зшити багату кольорами інклюзивну тканину», - повідомляє видання.

"Я добре пам`ятаю той момент, коли кожен з нас усвідомив свою роль і відповідальність за те, що відбувається в країні. Але ми, здається, знов забуваємо, втрачаємо віру в свої можливості впливати на владу і суспільне життя. Цей проект — можливість нагадати про особисту відповідальність кожного громадянина й наголосити, що корупція не має сприйматися як норма, що в усіх своїх проявах вона є аномалією, яку потрібно помічати і якомога швидше викорінювати", — прокоментувала Анастасія.

Побачити проект можна буде на показі, який відбудеться 5 лютого о 19.30 в рамках Ukrainian Fasn Week (проходитиме в Мистецькому Арсеналі). Вхід вільний.