Замначальника СІЗО отримав 5 років в’язниці за 60 тисяч хабара, передані у відрі з-під фарби

Заступник начальника Запорізького СІЗО з режиму, охорони та оперативної роботи УДПтСУ в Запорізькій області Костянтин Семенов засуджений до 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна.

Про це свідчить вирок Жовтневого райсуду Запоріжжя від 24 січня, повідомляють «Наші гроші».

23 лютого 2015 року 32-річний Семенов отримав 60 тис грн неправомірної вигоди за те, щоб ув’язненого не переводили до іншої установи виконання покарань та надали можливість вільно користуватися мобільним телефоном в умовах СІЗО.

Гроші Семенову принесла сестра ув’язненого, якій, за даними матеріалів суду, заступник начальника СІЗО по телефону наказав покласти кошти у відро з-під фарби. Цю фарбу вона нібито мала передати для проведення ремонту у камері ув’язненого. У СІЗО будматеріали приймають у якості матеріальної допомоги.

Працівники СБУ в той же день провели обшук у кабінеті Семенова і виявили гроші у його куртці, та частково – у гаманці та блокноті.

Семенов свою вину не визнав: вважає, що «ці всі дії були заздалегідь сплановані з метою усунути його від займаної посади, оскільки він прибув з іншої області та намагався навести порядок у діяльності СІЗО».

За словами Семенова, він прийшов до ув’язненого після того, як у його камері був вилучений мобільний телефон, а сам він погрожував писати скарги на працівників СІЗО. Побачивши, що ув’язнений утримується в поганих умовах, запропонував йому зробити ремонт, але для цього той сам мав оплатити будматеріали. Семенов стверджує, що через кілька днів сестра ув’язненого принесла фарбу, однак швидко залишила відро і пішла. А він, коли виявив гроші, вирішив занести гроші до себе в кабінет і подумати, що робити далі. Після цього до нього прийшли з обшуком. При цьому він не знає, як гроші опинилися в нього в куртці.

Не дивлячись на невизнання провини, суд вважає його вину доведеною доказами. Це, зокрема, і розшифровки телефонних розмов, і відеозапис передачі грошей, і наявність люмінесцентної фарби на його руках і одязі у день отримання грошей, і показами свідків.

Семенов отримав 5 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих функцій у державних органах у сфері виконання кримінальних покарань строком на 3 роки та із конфіскацією всього особистого майна. Крім того, в дохід держави конфісковано 60 тис грн (неправомірна вигода).

Костянтин Семенов був призначений на посаду заступника начальника Запорізького слідчого ізолятора 16.01.2015. Він є службовою особою, яка займає відповідальне становище (категорія «Б»).

Семенов має 30 днів, щоб оскаржити даний вирок в суді апеляційної інстанції.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Вінничині посадовці колонії підзаробляли до зарплати на зв’язку для засуджених. Так, працівники УЗЕ у Вінницькій області встановили, що працівники однієї з виправних колоній організували злочинну схему власного збагачення. Зокрема, за надання певних переваг, наприклад, користування засудженими мобільними телефонами, вимагали від них або їх родичів від 200 до 1 000 гривень. Гроші перераховувались на банківський рахунок, який вони вказували або одержували кошти через засудженого.

Читайте також КЕРІВНИК КОЛОНІЇ ПІДЕ ПІД СУД, БО ВКРАВ ГРОШІ НА ПОЖЕЖНУ СИГНАЛІЗАЦІЮ

НА ЛЬВІВЩИНІ ЗАТРИМАНО ТЮРЕМНИКІВ-КОРУПЦІОНЕРІВ