Екс-президента-втікача Януковича судитимуть у лютому

30 січня 2017 року Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України захисникам підозрюваного В. Януковича повідомлено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою останнього у вчиненні державної зради, пособництві в умисних діях, вчинених представниками влади та службовими особами Російської Федерації з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України та пособництві у веденні агресивної війни проти України.

Про це під час брифінгу повідомив прокурор відділу Головної військової прокуратури Руслан Кравченко, йдеться на сайті ГПУ.

За словами Кравченка, захист екс-президента Віктора Януковича почне ознайомлюватися із матеріалами досудового розслідування у справі про держзраду 31 січня.

«Нами було вручено захисникам повістки на з'явлення для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування на 31 січня, 1-3 лютого, а також 6-8 лютого. Ми вважаємо, що дані строки достатні для ознайомлення із матеріалами», - сказав він і додав:

«У разі встановлення фактів зволікання стороною захисту із ознайомленням з матеріалами досудового розслідування, Головною військовою прокуратурою буде подано до суду клопотання про встановлення стороні захисту конкретного строку, необхідного для завершення ознайомлення з вказаними матеріалами».

«Сторона захисту, заявляючи суспільству, що Головна військова прокуратура не мала права завершити досудове розслідування, у зв’язку з тим, що Головний військовий прокурор Анатолій Матіос відповідною постановою продовжив строк досудового розслідування до 28 березня 2017 року, є чітким маніпулюванням думкою суспільства через його незнання норм кримінального процесуального законодавства. Так як, відповідно до ч. 1 ст. 290 КПК України, прокурор у даному кримінальному провадженні, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акту, повідомив підозрюваному В.Януковичу і його захисникам про завершення досудового розслідування та надав доступ до матеріалів досудового розслідування. Згадана постанова про продовження строків досудового розслідування до 28 березня 2017 року, відповідно до ст. 290 КПК України, не забороняє прокурору завершити досудове розслідування раніше зазначеного строку», - йдеться у повідомленні ГПУ.

Як повідомляла  «Українська правда», захист Януковича заявив, що він може прибути в Україну для участі в суді по справі про держзраду, якщо замах на нього буде розслідувано і держава зможе забезпечити його безпеку.

У понеділок адвокат Януковича Віталій Сердюк приніс до Генеральної прокуратури України заяву екс-президента, який втік із України, в якій він заявляє про готовність давати свідчення за місцем його проживання на території Російської Федерації.

Як повідомляв «Ні корупції!», Генпрокурор Луценко обіцяв, що матеріали справи про державну зраду екс-президента Януковича уже найближчим часом передадуть на ознайомлення його захисту. За словами Луценка, нещодавно слідство допитало останнього свідка у цій справі, голову Верховної Ради Андрія Парубія. Початок судового розгляду прогнозують на березень цього року.

«З березня на екранах всієї країни відкритий, неупереджений та справедливий суд над людиною, яку ми підозрюємо в скоєнні державної зради шляхом підписання листа, що дозволив Путіну ввести війська у Крим, а потім на Донбас. Це поставить крапку над історією диктатури, це дасть можливість конфіскувати усі багатства, які знаходяться в Україні та арештовані за кордоном», – сказав Генпрокурор.

Читайте також ЯНУКОВИЧ І К° «ВІДМИЛИ» БІЛЬШЕ 200 МІЛЬЯРДІВ – ДЕРЖФІНМОНІТОРИНГ