Суд відсторонив Цапа з посади віце-мера Ужгорода і посадив під нічний арешт

Іштван Цап

Суд відсторонив Іштвана Цапа з посади першого заступника міського голови Ужгорода.

Відповідне рішення оголосив 31 січня на засіданні Ужгородського міськрайонного суду суддя Олег Придачук.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

Таким чином суд задовольнив клопотання слідства, яке аргументувало, що перебуваючи далі на посаді, Цап може перешкоджати встановленню істини у справі.

Під час засідання сам підозрюваний заявив, що вважає доводи прокуратури необґрунтованими і безпідставними: «Все, що відбувається зараз, вважаю добре зрежисованим фарсом».

Зрештою, згідно з рішенням, Іштвана Цапа відсторонено з посади на 2 місяці, до 30 березня включно.

Крім цього, як повідомляє видання, Цапа відправили під нічний домашній арешт.

Згідно з рішенням суду, Цап не повинен покидати власний будинок з 20:00 до 8:00. Також йому спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками.

Нагадаємо, що Іштвана Цапа підозрюють у хабарництві.

У середу, 25 січня, до Ужгородської міськради прийшли працівники СБУ та прокуратури з наміром провести слідчі дії за фактом вимагання хабара за вирішення земельних питань.

Тоді ж, 25 січня, на своїй сторінці у Фейсбук Генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що облпрокуратура та управління К СБУ зафіксувало на вимаганні хабаря першого заступника мера Ужгорода Цапа, який вимагав у підприємця 40 тис грн за дозвіл приватизації землі.

Своєю чергою, 26 січня, Цап на своїй сторінці у Фейсбук написав, що гроші не брав, не тікав, і взагалі він перебуває у Житомирі.

А вже 27 січня заступнику мера Ужгорода повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За словами заступник прокурора Закарпатської області Андрія Манькута, посередник, затриманий співробітниками органів правопорядку при отриманні частини хабара – 20 тисяч гривень, що призначалися Цапу, перебуває в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ), з ним проводяться слідчі дії.

Заступник прокурора також прокоментував слова Цапа про те, що він нібито не ухилявся від слідства та добровільно прийшов у прокуратуру.

"Ми вважаємо, що він все ж ухилявся від слідства, адже дізнавшись про події в місті Ужгороді, Іштван Цап, який на той момент перебував у місті Києві на офіційному заході, самовільно покинув цей захід і потім у нього "випадково" розбився телефон, через що з ним не було зв'язку. При цьому, перебуваючи вже в місті Житомирі, він зробив фото і заявив, що у нього все в порядку, і виклав його в соціальну мережу. І після цього у нього знову відключився телефон. Ці його дії вказують на спроби ухилення від слідства", - зазначив прокурор.