Учасники Всесвітнього економічного форуму вважають корупцію головною проблемою України

Учасники Всесвітнього економічного форуму в Давосі, які обговорювали ситуацію в Україні, вважають, що головною перешкодою для інвестицій в країну є корупція, а не війна, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ), повідомляє «Новое время».

«Найголовніше – це боротьба з корупцією насправді. Ми вже інвестуємо в Україну. Але все-таки ми бачимо кожен день, що корупція є. Якщо ти сидиш у Лондоні чи в Нью-Йорку, ти просто чуєш про це, і тоді ти не готовий вкласти більше грошей. Війна не зачіпає 80% території України, а корупція стосується всієї країни», – заявив партнер Argentem Creek Партнерс Джон Паттон.

«Якщо в Україні поговорити з бізнесом, то ризиком номер один залишається корупція. Якщо влада хоче отримати інвестиції, то питання корупції навіть не повинне спливати в розмовах з інвесторами», – впевнений президент Американської торгової палати Енді Гундер.

Джованні Сальветті, голова Rothschild Group в Україні і СНД, зазначає, що якщо 10 років тому ВВП України склав $180 млрд, то зараз він $80 млрд.

«Країна сильно скотилася вниз. Вам потрібна термінова стабілізація і швидке оновлення. Україна може наростити свій ВВП на $50 млрд, якщо поборе корупцію, проведе реформи за західним зразком, скопіювавши законодавство європейських країн. Забудьте тимчасово про інший світ! Приведіть до ладу свою країну, займіться потрібними як повітря змінами», – сказав Сальветті.

«В Україну всі бояться інвестувати. Уряд повинен придумати той пакт законів, який спрямований на захист інвестора. Інвестора треба любити, пестити, плекати. Йому повинно бути цікаво інвестувати в Україну. Це така засаднича річ, на яку треба робити фокус», – додає генеральний директор «Смарт-холдинг» Олексій Пертін.