В Ужгороді 15 га Боздоського парку можуть передати у постійне користування комунальникам

В Ужгороді 15 гектарів землі у Боздоському парку можуть передати у постійне користування комунальному підприємству.

Про це стало відомо із проекту рішення, який обранці повинні розглянути на засіданні 26 січня, інформує на своїй сторінці у Фейсбук Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ» .

Як йдеться у пункті 3.2 документу, комунальному підприємству «Парк культури та відпочинку «Боздоський» пропонується надати дозвіл на розробку проекту відведення землі – на 15,1700 га для ведення господарської діяльності по вул. Возз’єднання, 5, парк «Боздоський». Водночас відомо, що природоохоронна заповідна площа парку більша – 50 гектарів.

Водночас, як повідомили автора у прес-службі Ужгородської міської ради, так звана земельна комісія рекомендуватиме відмовити у дозволі для відведення ділянки для КП.

Як прокоментував журналісту голова комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури міськради Станіслав Пономарьов, мова йде про саме про землю у парку. Водночас є певні питання, тому комісія буде ще виїжджати на місце. Наразі на сесії щодо цього питання буде або відмова, або ж відправка на довивчення.

Землі у парку. Фото з архіву автора

Засновником КП «Парку культури та відпочинку «Боздоський», згідно з даними Аналітичної платформи «YouControl», є Департамент міського господарства Ужгородської міської ради.

Власне, свого часу це підприємство і було створено для утримання парку.

Як раніше з’ясували журналісти, природоохоронна заповідна зона найбільшого у місті парку становить 50 гектарів. Таке рішення №766 депутати Ужгородської міської ради прийняли ще у 2012 році. Водночас фактична площа парку більша на 24 гектари, які наразі не є природоохоронною зоною і які де-юре можуть бути виділені у приватну власність.

Серед парку виділені так звані «технічні» зони, які не належать до природоохоронних земель і де міська рада без конкурсу почала роздавати землю або в оренду, або у приватну власність. Ці ділянки позначені на Публічній кадастровій карті України. Але територія самого парку, яка є природоохоронню зоною, на Кадастровій карті не позначена.

Територія парку. Скрін із Публічної кадастрової карти України

Як раніше детально інформувало «Варто ЗНАТИ» на сайті «Ні корупції!», нещодавно депутати міськради дозволили продати ділянку на початку парку брату екс-депутата Ужгородської міської ради Юліани Бедь. Ділянку продано без конкурсу.

Ділянка у парку продана. Фото з архіву автора

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв за таке рішення не голосував, але й не наклав на нього вето.

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»