У Конотопі перевізники, які хотіли возити пасажирів по 5 гривень, тепер їх возять по 2,5 гривні

Останній конотопський перевізник, який хотів підняти вартість проїзду у маршрутках, капітулював.

Про це повідомив заступник міського голови Ігор Степанченко, інформує «05447» .

За його словами, більшість возитиме пасажирів за ціною 2,50 грн. Три маршрутки перевозитимуть містян безкоштовно.

Загалом, автобусний рух у місті відновлено на 95%.

З 23 січня тариф на маршрутах №6; 8; 11 та 15 складає 2,50 грн.

Для комунального транспорту, а це маршрутки №4, 6, 12, 16 та 16-а, зберігається попередня ціна за проїзд, вона і надалі становитиме 3 гривні. Заступник міського голови Ігор Степанченко пояснив, чому так: «Вони є сумлінними перевізниками, і в заколотах участі не брали».

Вартість проїзду в трамваї складає 1,50 грн., для пільгових категорій - безкоштовно.

Додамо, що підприємство «Корунд С» та деякі інші приватники до останнього залишались на позиціях підвищити вартість проїзду до 5 гривень.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбук мер Конотопа Артем Семеніхін, 22 січня «керівництво ПП «Корунд-С» (майже монополіст в цій галузі) під підпис змушувало свій трудовий колектив вийти під стіни Міськради з вимогою підвищити вартість проїзду в маршрутках.

«Водії йти на таку «мітинг-аферу» йти не хочуть, на що їхні керівники погрожують не виплатити зарплату за останній місяць», - написав міський голова.

Нагадаємо, що підвищення вартості проїзду в Конотопі з 21 січня не вдалося завдяки насамперед діям місцевої влади, який зменшив вартість проїзду у комунальному транспорті.

Як повідомляє сайт ВО «Свобода», міський голова міста Конотоп, свободівець Артем Семеніхін «розібрався» з несумлінними перевізниками, які шляхом ультиматуму намагалися змусити місцеву владу підвищити тарифу на проїзд у маршрутках до шести гривень. У відповідь мер розірвав договори з цими перевізниками та зменшив на 50 копійок проїзд у комунальних автобусах та трамваях.

21 січня «маршрутники» Конотопа все ж таки оголосили страйк і не випустили на лінію свого транспорту. Того ж дня Артем Семеніхін запустив процедуру розірвання договорів із несумлінними перевізниками і видав розпорядження підготувати на сесію Конотопської міської ради проєкт рішення, згідно з яким б'юджет міста надасть трамвайному управлінню додаткові кошти на закупівлю автобусів, які працюють на природньому газі, для забезпечення життєдіяльности транспортної логістики міста. Також відділ логістики опублікував розклад руху комунального транспорту містом. Мер закликав інвесторів до співпраці з умовою наявности відповідного транспорту для обслуговування маршрутів і заявив, що зменшить тариф на проїзд до 2, 50 грн.

"23 січня під стіни Конотопської міської ради прийшли розгнівані нахабством перевізників містяни, які закликали місцеву владу чимшвидше розірвати договори з тими, хто вимагає підняти тариф до шести гривень. Артем Семеніхін вийшов до людей та наголосив, що в жодному разі не піде на поступки тим, хто заради особистого збагачення нехтує думкою влади й містян", - йдеться у повідомленні "Свободи".

Водночас двоє приватних підприємців, які надавали послуги з перевезення на декількох маршрутах міста, публічно вибачилися перед громадою міста та випустили свій транспорт із новим тарифом на проїзд у 2, 50 грн. Транспортний монополіст та декілька інших перевізників, які й далі стояли на своїй позиції підняття тарифу, де-факто залишилися поза транспортним бізнесом Конотопа.

Після заколоту перевізників містяни пересіли на комунальний транспорт, в результаті вперше за 25 років трамвай вперше став прибутковим.

Читайте також ВЛАДА КИЇВЩИНИ ВИМАГАЄ ВІД ПЕРЕВІЗНИКІВ ПОВЕРНУТИ ПОПЕРЕДНЮ ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ

ПРОЇЗД НА КИЇВЩИНІ ПОДОРОЖЧАВ ДО 15 ГРИВЕНЬ, А ВЛАДА ЩЕ ТІЛЬКИ ЗБИРАЄТЬСЯ “ШУКАТИ ЗБАЛАНСОВАНЕ РІШЕННЯ”