Понад 20 українських чиновників оштрафували за порушення прав на доступ до інформації в 2016 році

24 посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування були оштрафовані за порушення права на доступ до інформації та права на звернення до 2016 року.

Про це йдеться у відповіді на запит Українських Новин Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, передають «Українські Новини».

Загалом у 2016 році за порушення права на доступ до інформації та права на звернення судами визнано винними 24 особи по 31 порушенню, до яких застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Низка чиновників були оштрафовані по кілька разів, а секретар Ірпінської міської ради Київської області Юрій Денисенко - 4 рази.

Загалом, за даними офісу омбудсмена, в минулому році за скаргами і зверненнями громадян було складено 309 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері звернень громадян та доступу до інформації.

Як повідомляли «Українські Новини», у 2015 році 39 чиновників були оштрафовані за порушення прав на доступ до інформації й на звернення.

У 2015 році за скаргами і зверненнями громадян було складено 263 протоколи про адміністративні правопорушення в сфері звернень громадян і доступу до інформації.

Як повідомляв «Ні корупції!», журналісти – найменш захищена професійна група щодо доступу до публічної інформації: їхні скарги розглядаються найдовше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

ХОЧЕШ ІНФОРМАЦІЮ — БЕРИ ПІВТИСЯЧІ І ЙДИ ДО СУДУ