На Одещині на кордоні з Молдовою затримали вагони лісу-кругляка

Одеські поліцейські перекрили ще один канал незаконного вивезення лісової продукції за межі України. У результаті проведених обшуків працівниками Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України вилучено понад 1300 кубічних метрів лісопродукції, експорт якої заборонений. на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Про це інформує  відділ комунікації поліції Одеської області.

Оперативники встановили, що на станції «Кучурган» регіональної філії «Одеської залізниці» знаходяться 19 залізничних вагонів із лісопродукцією, третину від якої складали кругляки сосни. Їх мали намір переправити в Румунію під виглядом паливної деревини.

«Співробітниками УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України встановлено, що керівники приватного підприємства вступили у злочинну змову з посадовими особами лісових господарств України. Ті шляхом зловживання службовим становищем здійснили незаконну вирубку лісу, якій в подальшому намагалися експортувати у залізничному транспорті за митну територію України на підставі товаро-супровідних документів, в які було внесено завідомо неправдиві відомості. Це спричинило великі збитки державним інтересам», - повідомили у поліції.

«Згідно ст.2-1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», вивезення вказаної лісопродукції за межі митної території України в митному режимі експорту – заборонено. У результаті проведеної спецоперації вилучено 1330 кубічних метрів лісової продукції, на загальну суму понад 1 мільйон гривень», - сказав начальник Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України Олексій Семенцов.

На даний час вирішується питання, щодо накладення арешту на вилучену продукцію. Відповідно до законодавства вказані діяння караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомляв «Ні корупції!», на наш запит в Міністерстві аграрної політики і продовольства України зазначили, що відколи став чинним Закон України «Про внесення змін до закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» (який встановлює тимчасову, на 10 років, заборону на вивезення з країни «кругляку» - авт. ), а саме з 1 листопада 2015 року і до 1 березня 2016 року, загальний обсяг експорту лісоматеріалів необроблених (виключно породи сосна та дров паливних) державними лісогосподарськими підприємствами, що входять до сфери управління Держлісагенства, становить 1 062,7 тис. куб. м, що на 145 тис. куб. м менше, ніж за аналогічний попередній період.

Також «Ні корупції!» вже писав про випадки, коли на Буковині 6-метрові стовбури смерек називали дровами і вивозили до Румунії.