Влада Київщини вимагає від перевізників повернути попередню вартість проїзду

Київська обласна державна адміністрація вимагає від автоперевізників повернути вартість проїзду в громадському транспорті до рівня, який був перед різким здорожчанням в січні.

Крім того влада Київщини ініціюватиме створення траспортного підприємства для перевезення пасажирів.

Про це повідомив голова Київської ОДА Олександр Горган під час засідання колегії Київської ОДА.

За словами Горгана, доводів автоперевізників про те, що подорожчало паливо чи збільшилася мінімальна заробітна плата недостатньо для різкого підвищення тарифу, оскільки паливо і комплектуючі зросли по всій території України, а суттєве подорожчання відбулося лише на Київщині.

«Спочатку чітке зрозуміле обґрунтування необхідності підвищення тарифу, а потім пошук прийнятного рішення, яке б влаштовувало обидві сторони. Обласна державна адміністрація не допустить, аби жителі області стали заручниками декількох автоперевізників»,- наголосив голова КОДА.

Горган також зазначив, що державна влада області ініціюватиме створення транспортного підприємства, яке конкуруватиме з наявними перевізниками як по вартості проїзду, так і по комфортабельності.

«Є два варіанти: це державне підприємство або комунальне. Але роботу щодо організації альтернативної системи пасажирських перевезень потрібно розпочинати негайно. Відповідні пропозиції будуть надані Київській обласній раді»,- сказав губернатор.

Очільник області також повідомив, що обласна державна адміністрація звернеться до Антимонопольного комітету з дорученням перевірити різке підняття тарифів перевізниками Київської області на предмет змови.

Як повідомляв «Ні корупції!», з 21 січня у приміських маршрутах Київщини різко виросла ціна проїзду - до 12-15 гривень за поїздку, тобто на 40%. Підняли вартість проїзду і по містах-супутниках.

Деякі громади Київщини вже перекривали трасу, оскільки не вважають підняття ціни виправданим. Також активісти обіцяли вдатися до таких заходів повторно, якщо влада не відреагує на ситуацію.

Читайте також ЗМОВЧАТИ ПРО НЕЗАКОННІСТЬ І, ВРЕШТІ, УЗАКОНИТИ…