Центр зайнятості злив 4 мільйони на навчання безробітних дорожче, ніж коштує освіта у Могилянці

Київський міський центр зайнятості Міністерства соціальної політики України 19-20 січня уклав низку угод про послуги з підвищення кваліфікації безробітних на загальну суму 4,40 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», інформують «Наші гроші».

Вартість кожної з укладених угод становить 199 999,99 грн. Це лише на одну копійку менше від порогу в 200 тис грн., після якого замовник мав би проводити відкриті торги зі щонайменше двома учасниками. Зменшення очікуваної ціни закупівлі нижче порогу дозволило центру проводити закупівлі, укладаючи угоди з непрозоро обраними підрядниками без аукціонів.

При цьому сам предмет закупівлі замовник виклав як «Конкурсний відбір навчальних закладів».

ТОВ «Інститут післядипломної освіти «Укрстено» Тетяни Зінченко, Зінаїди Валах і Дмитра Валаха отримало замовлень на 2,80 млн грн.

Найдорожчою виявилась підготовка однієї особи за напрямком «Дизайн інтер’єру, меблів та ландшафту» – 3 986 грн. на місяць.

ТОВ «Вищий навчальний заклад «Київський університет ринкових відносин» Інни Гарькавої, Володимира Володимировича, Дениса Володимировича та Ірини Вікторівни Черевань відписали ще 1,60 млн грн.

Цього разу найдорожчим виявилось навчання за напрямком «Правове та фінансове забезпечення діяльності суб’єктів підприємництва» – 3 811 грн. за місяць.
Повний перелік послуг від обох фірм можна побачити у таблиці нижче.

Усі вони коштують до чверті дорожче від вартості навчання у бакалавраті Києво-Могилянській академії за напрямками «Менеджмент», «Фінанси, банківська справа та страхування» і «Маркетинг», яка становить 26 тис грн. за академічний рік, або 2 889 грн. за місяць.

Натомість освіта в галузі інформаційних технологій в академії коштує ще дешевше – 24 тис грн. за академічний рік, або 2 667 грн. за місяць.

Із 2008 року компанії отримують підряди виключно в нинішнього замовника: «Укрстено» – на 16,57 млн грн., а Київський університет ринкових відносин – на 5,09 млн грн.

Київський міськцентр зайнятості з 2011 року очолює Віктор Сухомлин, який працює в системі Держслужби зайнятості з 2008 року.

Як повідомляв «Ні корупції!», антикорупційні активісти заявляли про масове проведення сумнівних тендерів органами влади перед Новим роком.

Так, в останній місяць 2016 року органи влади почали масово здійснювати допорогові закупівлі, тобто невідкладні закупівлі товарів і послуг вартістю до 200 тис. гривень.

Зі 130 тис. таких угод 50 тис. були укладені саме в грудні. Витрачено на них було близько 20 млрд гривень державних коштів.

Активісти зазначили, що це є найрозповсюдженішою схемою розкрадання коштів при проведенні держзакупівель.

Читайте також ДИТЯЧИЙ САДОК У СТРИЮ КУПИВ МОЛОКО ПО 180 ГРИВЕНЬ ЗА ЛІТР

ШАХТАРЯМ КУПИЛИ М’ЯСА ПО 4 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ ЗА КІЛОГРАМ