Гройсман: Регіони ще ніколи не мали стільки грошей, скільки вони отримали завдяки фінансовій децентралізації

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає місцеву владу використовувати отримані від децентралізації можливості на розвиток місцевої економіки та залучення інвестиційних проектів.

Про це глава Уряду сказав під час семінару, присвяченого розвиткові інвестиційного та експортного потенціалу регіонів, на тему «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу», повідомляє «Децентралізація влади».

«Економічний розвиток відбувається на місцях. Немає віртуальних інвестицій, віртуального експорту. Все це відбувається в реальному селі, місті, області, районі, де створюються нові робочі місця, національний український продукт», - зауважив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що у результаті ініційованої ним реформи з децентралізації у країні було змінено систему фінансування та створено інструменти, які дозволяють місцевій владі ефективно вирішувати проблеми на місцях і не допускати їх виникнення.

Сьогодні місцеві бюджети зросли у декілька разів. Так, лише за результатами минулого року місцеві бюджети зросли на більше ніж 45 млрд грн.

Глава Уряду навів приклади бюджетів розвитку міста Запоріжжя, що становить 1 млрд 600 млн грн, та міста Львова у розмірі 1 млрд 800 млн грн.

«Запевняю вас, з моменту незалежності нашої держави ніколи еквівалентного ресурсу у такому розмірі не було на місцях, – зауважив Володимир Гройсман. – Це колосальний ресурс для того, щоб інвестувати в розвиток економіки, розвиток нових робочих місць, виробництво інноваційних продуктів. Це ресурси, які ми можемо направляти у тому числі на створення належних умов розвитку економіки», – підкреслив він.

«Фінансова децентралізація - теж інвестиція у створення локальних робочих місць, розвиток локальної економіки. Сьогодні у вас є умови у тому числі, щоб створювати індустріальні парки, забезпечувати їх усім необхідним, усією інфраструктурою для того, щоб саме в ваших регіонах, містах, областях розміщувалися нові сучасні підприємства», - зазначив Гройсман.

Також на місцевий рівень було передано багато повноважень, зокрема щодо реєстрації бізнесу, майна.

"Все, що необхідно, щоб самостійно приймати рішення, вже на місцях. Це означає, що є інструменти у вас, і ресурси, фінанси, якими ви можете розпоряджатися і бути успішними. Сьогодні все для вас доступно", – зауважив Володимир Гройсман.

Як повідомляв «Ні корупції!», за січень-лютий 2016 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) зросли майже на половину у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склали 18,9 мільярда гривень.

У порівнянні з січнем-лютим 2014 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли, відповідно, на 73,5% або на 8,754 мільярда гривень.

Читайте також ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ІСТОРІЯ УСПІХУ СЕЛА ЛУКА

НА ЗАКАРПАТТІ ГРОМАДА ВІДРЕМОНТУВАЛА ДОРОГУ ВДВІЧІ ДЕШЕВШЕ, БО ВСЕ КОНТРОЛЮВАЛА