Суд дозволив заочне досудове слідство щодо Януковича

Печерський районний суд міста Києва дав дозвіл на заочне досудове слідство у справі про державну зраду біглого Януковича.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Печерський суд дав дозвіл на заочне досудове слідство у справі про державну зраду біглого Януковича.

В лютому ми почнемо і власне судовий процес, де прокуратура на підставі беззаперечних доказів проситиме покарання зраднику.

Окрема подяка стійкості судді та прокурорам, які в ході 15 годинного засідання працювали на Закон і Справедливість», - написав генпрокурор.

Як повідомляє «Лівий берег», увечері в неділю Луценко також повідомив, що вже два депутати Державної думи дали свідчення у справі Віктора Януковича, вони визнають, що Кремль почав підготовку до вторгнення в Україну ще в грудні 2013 року.

«Ми допитали двох депутатів Держдуми РФ. Вони свідчать про те, що механізм введення військ РФ на територію України був запущений Кремлем ще в грудні, коли Майдан ще стояв у центрі Києва. Під час візиту Суркова в грудні вже йшлося про ймовірне військове вторгнення», - сказав Луценко.

Нагадаємо, 28 листопада Генпрокурор у Святошинському райсуді Києва повідомив, що Януковичу оголошено підозру в державній зраді - зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру було розіслано на всі відомі адреси перебування екс-президента. Того самого дня після зачитування підозри представники Військової прокуратури вручили її адвокату Ігореві Федоренку, присутньому в суді.

Януковичу інкриміновано те, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території РФ, він вчинив державну зраду, звернувшись із письмовою заявою до президента РФ Володимира Путіна з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму й об'єктів державної власності на суму понад 1,080 трлн гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ЯНУКОВИЧ ЛІДИРУЄ В РЕЙТИНГУ НАЙБІЛЬШИХ КОРУПЦІОНЕРІВ ПЛАНЕТИ

ПОСЛУГИ БРИТАНСЬКОГО АДВОКАТА У СУДІ ЄС ЯНУКОВИЧ МІГ ОПЛАЧУВАТИ ІЗ ЗАМОРОЖЕНИХ РАХУНКІВ