Проїзд на Київщині подорожчав до 15 гривень, а влада ще тільки збирається “шукати збалансоване рішення”

З 21 січня у приміських маршрутах Київщини різко виросла ціна проїзду - до 12-15 гривень за поїздку, тобто на 40%. Підняли вартість проїзду і по містах-супутниках.

Як повідомляє «Громада Приірпіння», проїзд з Бучі до Києва подорожчав з 11 гривень до 15 гривень (на більше, ніж 36%). По місту було 4 гривні, а стало 6 (на 50 %).

«В Ірпені 420-та маршрутка подорожчала на 50% – з 8 гривень стало 12. Буквально 10 хвилин як вийшов з маршрутки. Їхав з Академу. По місту стало 5 гривень», – сказав депутат Ірпінської ради від ВО "Свобода" Богдан Мельничук.

У Коцюбинському ціна вже зросла з 4 до 5 гривень (на 25%).

За інформацією «Ні корупції!», проїзд з Броварів до Києва, який коштував 8-9 гривень, з 21 січня вже коштує 12 гривень. Вартість проїзду по Броварах зросла з 3 до 5 гривень за поїздку.

Зазначимо, що в п’ятницю деякі громади Київщини вже перекривали трасу, оскільки не вважають підняття ціни виправданим. Також активісти обіцяли вдатися до таких заходів повторно, якщо влада не відреагує на ситуацію.

Своєю чергою, у прес-службі Київської ОДА повідомили, що обласна влада вимагатиме від перевізників області надати обґрунтовування здорожчання проїзду.

За словами голови Київської ОДА Олександрпа Горгана, відповідно до чинного законодавства, органи держвлади позбавлені повноважень впливати на ціноутворення тарифів на перевезення пасажирів.

«Необхідно шукати збалансоване рішення, яке врахує потреби мешканців Київської області і перевізників. Державна влада області допоможе знайти компромісне рішення, прийнятне і для перевізників, і для громади»,- заявив Горган.

Водночас у Києві вартість проїзду в приватних маршрутках Києва подорожчає на гривню, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

"Приватні перевізники Києва ініціюють збільшення вартості своїх послуг на одну гривню через підвищення заробітної плати водіям та іншим працівникам транспортних підприємств, що повинно відбутися внаслідок зростання мінімальної зарплати в Україні", - йдеться в повідомленні.

Водночас, вартість проїзду в комунальних тролейбусах, трамваях і автобусах залишається незмінною, повідомляє КМДА.

Читайте також ПЕРЕВІЗНИКИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ОБМЕЖУВАТИ КІЛЬКІСТЬ ПІЛЬГОВИХ МІСЦЬ

ЗМОВЧАТИ ПРО НЕЗАКОННІСТЬ І, ВРЕШТІ, УЗАКОНИТИ…