НАБУ зробило перші висновки щодо кандидатів на посади суддів ВСУ

Національне антикорупційне бюро України розпочало аналітичну перевірку відомостей про кандидатів на посади суддів Верховного Суду України. Перші висновки вже надані Громадській раді доброчесності.

Про це йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро України.

«Інформаційно-аналітична робота з боку НАБУ зводиться до оцінки корупційних ризиків. Обмін інформацією відбувається виключно в рамках законодавства й покликаний допомогти Вищій кваліфікаційній комісії суддів забезпечити Верховний Суд фахівцями без корупційного минулого», - йдеться у повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 р. з набуттям чинності змін до Конституції України в частині правосуддя та Закону «Про судоустрій і статус суддів» у нашій державі стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу.

Конкурс на зайняття 120 вакантних посад у касаційних судах Верховного Суду України (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному) Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 7 листопада 2016 р. До участі у конкурсі допущені 653 кандидати.

Як повідомляв «Ні корупції!», Громадська рада доброчесності запустила свій сайт, де кожен може залишити інформацію про кандидатів на посаду суддів у Верховний суд.

Читайте також ТРИВАЄ КОНКУРС ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ. ОБГОВОРЮЄМО КАНДИДАТІВ