Депутати Київради витратили понад 77 мільйонів на передвиборні обіцянки і свої офіси

За 2016 рік Київська міська рада (КМР) профінансувала громадські приймальні депутатів КМР відповідно до затверджених розпоряджень Київського міського голови «Про вирішення фінансових питань» та на підставі звернень депутатів щодо виконання Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2016-2019 роки на суму 77,4 мільйони гривень.

Про це йдеться у відповіді Київської міської ради на запит «Ні корупції!».

З цієї суми, 57 216,5 тисяч гривень пішли на вирішення соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців, а 20 319,7 тисяч гривень – на забезпечення діяльності громадських приймалень депутатів (зарлапалата, нарахування на зарплату, касове обслуговування банку, комунальні видатки, оренда приміщень, зв’язок, канцелярію тощо).

Ці гроші передаються громадським приймальням депутатів Київської міськради, функції яких покладені на громадські організації.

З приводу контролю за використанням коштів на запит «Ні корупції!» повідомили, що одержувачі самостійно складають плани використання бюджетних коштів та погоджують їх у головного розпорядника, забезпечують цільове використання коштів, складають і подають звітність, а також несуть повну відповідальність за свою фінансову діяльність.

Загалом, згідно з Програмою вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2016-2019 роки на цей рік у бюджеті було передбачено 60 мільйонів гривень на вирішення соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців (по 500 тисяч гривень для 120 депутатів КМР), і 25 845,7 тис грн – на забезпечення роботи громадських приймалень.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2015 році у міському бюджеті по Програмі вирішення Київським міським головою та депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання програм та доручень виборців було передбачено суми у розмірі 500 тис грн на одного депутата.

Загалом протягом 2015 року депутатам КМР VII скликання для вирішення соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців було виділено 50 805 241,57 грн, з них:

– матеріальна допомога малозабезпеченим мешканцям – 23 421 553,01 грн;

– придбання товарно-матеріальних цінностей – 24 572 852, 96 грн;

– поточний ремонт – 2 810 835, 60 грн.

Жодного випадку відмови депутатів міськради від коштів, передбачених Програмою, зафіксовано не було.

Читайте також ПОТРАТИВ 52 МЛН. ГРН. НА ВЫПОЛНЕНИЕ ПРЕДВЫБОРНЫХ ОБЕЩАНИЙ, КИЕВСКИЕ ДЕПУТАТЫ ПОЛУЧИЛИ БЕСПЛАТНЫЙ ПИАР