НАБУ продовжить розслідування за фактами хабарництва при закупівлях для «Енергоатома»

Досудове розслідування за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» обладнання у чеської компанії «Škoda JS» (відоме у ЗМІ як «справа Мартиненка») продовжать.

Про це йдеться на сайті НАБУ.

«Детективи Національного антикорупційного бюро не закриватимуть це кримінальне провадження. Таке рішення прийняте за результатами аналізу ухвали Солом’янського районного суду Києва від 11.01.2017», - йдеться у повідомленні НАБУ.

У Бюро нагадали, що детективи здійснюють досудове розслідування за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлі обладнання для ДП «НАЕК «Енергоатом» та її легалізації на суму понад 6,4 млн євро. У розслідуваній схемі задіяні іноземні компанії. В ході слідства НАБУ скерувало запити про міжнародну правову допомогу до восьми країн. Відповіді на більшу частину з них вже отримані.

Як повідомляв «Ні корупції!», детективи Національного антикорупційного бюро України 11 грудня 2015 року внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про корупційні правопорушення у сфері атомної енергетики.

«Два провадження стосуються укладання договору державним підприємством про поставку уранового концентрату за ціною, ймовірно вищою від виробників продукції, та використання службового становища під час поставки обладнання на атомні електростанції України. Суми коштів, які фігурують у провадженнях, приблизно 17,4 млн доларів та 6,4 млн євро відповідно», - йшлося у повідомленні НАБУ.

Там же додавали, що інформація про скоєння цих корупційних правопорушень неодноразово з’являлась у ЗМІ в контексті діяльності народного депутата України Миколи Мартиненка.