Як по маслу: бюджетні мільйони в кишені депутатів

Народні обранці різних рівнів рад завжди готові допомогти своїм виборцям. І не лише написанням законів, слушними пропозиціями і порадами, вирішеннями нагальних питань і проблем місцевих мешканців, але й чисто конкретною потрібною роботою як, скажімо, «побєліть-покрасіть» або «підвезти-продати».

Але, звісно ж, не задарма, а за чисто конкретні і не маленькі бюджетні гроші.

«Ні корупції!» проаналізував десятки платежів про використання коштів з державного і місцевих бюджетів на Веб-порталі відкритих державних закупвель Є-дата, і може відповідально заявити, що найласіші підряди на ремонт і будівництво у регіонах продовжують отримувати фірми і компанії, що наближені до місцевих депутатів, або близьких родичів чи друзів місцевих депутатів.

Щоб довідатися, де стирчать депутатські вуха і з ким міськради підписують договори на ремонти і постачання товарів, варто зробити три конкретні кроки:

1. Переглянути закупівлі міськрадівських управлінь на Єдиному порталі використання публічних коштів Є-дата;

2. Подивитись, якому ФОПу, ПП чи ТОВ міськрада виділяла найбільші суми грошей за ремонт, будівництво, постачання товарів чи послуг;

3. Порівняти прізвища цих ПП і ФОПів чи засновників і власників ТОВ згідно з Єдиним реєстром юридичних і фізичних осіб з прізвищами депутатів місцевих рад.

Горішні плавні

О.Павлиш

Як довідався «Ні корупції!», на Полтавщині у Горішніх Плавнях депутат ремонтує приміщення.

Так, Управління по інвестиціях і будівництву Комсомольської міської ради уклало з ФОП Павлиш О.С. договір підряду № 4 від 7 червня 2016 року на виконання робіт по об’єкту «Реконструкція фасаду житлового прибудованого приміщення за адресою вул.Леніна, 40 у місті Комсомольськ».

У відповіді міськради на інформаційний запит «Ні корупції!» йдеться про те, що дане приміщення належить територіальній громаді міста, а реконструкція проводиться з метою енергозбереження. Повна вартість договору становить 968 089, 93 грн.

Ось перерахунок авансових коштів за ремонт:

На місцевих виборах 2015 року Олксандр Сергійович Павлиш балотувався до міської ради від «Опозиційного блоку».

Нині Олександр Павлиш є депутатом міської ради Горішніх Плавнів.

І.Школовий

Інший депутат цієї ж міської ради Ігор Вікторович Школовий як керівник ТОВ «ІНТЕРБУД-СІТІ» виконав капітальний ремонт будівлі виконавчого комітету Горішньоплавнівської міськради Полтавської області (заміна окремих віконних блоків на металопластикові). Вартість договору склала 1 124 659, 00 гривень.

Тячів

Тячівська міська рада Закарпатської області замовила послуги з ремонту сільського клубу, реконструкції даху адміністративної будівлі, капітального ремонту тротуарів тощо у ПП Келемен.

Керівником ПП є Іван Юрійович Келемен, який одночасно є депутатом Тячівської районної ради і головою Постійної комісії з питань промислової політики, будівництва, транспорту, енергетики, зв’язку, архітектури та житлово-комунального господарства.

Ніжин

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради Чернігівської області регулярно купує у ФОП Божок Микола Петрович програмне забезпечення, фотоапарати, штативи, принтери, комп’ютери, пристрої безперебійного живлення і навіть батарейки.

Як повідомляє «Чернігів.інфо», Божок Микола Петрович є рідним дядьком міського голови Ніжина Анатолія Валерійовича Лінника, який сам колись зареєстрував і став одним з засновників ТОВ «Центр цифрових технологій «БРАВО», (вид діяльності – ремонт комп’ютерів та периферійного устаткування).

Конотоп

Управління житлово-комунального господарства Конотопської міськради Сумської області замовило у ТОВ Конотопське підприємство «Флора» послуги з утримання дорожньо-мостового господарства.

Раніше, як повідомляли «Наші гроші», міська влада Конотопа замовила у «Флори» послуг на 1,11 млн грн. 31 березня 2014 року укладено договори на обслуговування зеленого господарства, спилювання дерев, поточний ремонт і техобслуговування систем вуличного освітлення. Також 1 квітня того ж року Управління ЖКГ акцептувало пропозицію «Флори» на святкове оформлення міста вартістю 0,36 млн грн. Договір по цьому тендеру був підписаний 7 травня.

«Бюро аналізу політики» також повідомляло про тендери на майже 900 тисяч гривень, які отрмала фірма «Флора» від міської влади Конотопа.

Загалом, за останні роки «Флора» отримала підрядів на понад 10 мільйонів гривень. Усі – від Управління ЖКГ Конотопської міськради.

Згідно з Єдиним держреєстром фізичних і юридичних осіб, власниками ТОВ Конотопське підприємство «Флора» є Володимир та Олег Яременки.

Володимир Яременко є депутатом Конотопської міськради. Він входить до постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, охорони навколишнього середовища Конотопської міськради.

Кропивницький

Управління капітального будівництва Кропивницької міської ради заплатило ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс» за капітальний ремонт ДНЗ (ясла-садок) №35 "Світлячок" вул.Сергія Сенчева (Повітрянофлотська),16-а.

Згідно з системою Уoucontrol, нині керівником, засновником і власником ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс» є Михайло Іванович Сороквашин.

О.Цертій

А раніше, згідно з історією змін у Реєстрі, засновниками і власниками ТОВ були Олександр Миколайович Цертій і Юрій Федорович Гребенчук.

І Цертій, і Гребенчук – нині є депутатами Кропивницької міської ради.

Ю.Гребенчук

Цертій - голова депутатської фракції політичної партії ,,Всеукраїнське об’єднання ,,Батьківщина” в Кіровоградській міській раді, заступник голови постійної комісії Кіровоградської міської ради з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку.

Гребенчук - член депутатської фракції політичної партії ,,Всеукраїнське об’єднання ,,Батьківщина” в Кіровоградській міській раді. Член постійної комісії Кіровоградської міської ради з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Крім того, Управління капітального будівництва Кропивницької міської ради заплатило ПП «Камелот-3000» за будівництво житлового будинку.

Як повідомляє Уoucontrol, керівником, засновником і власником ПП «Камелот-3000» є Олександр Григорович Кокош. А розмір статутного капіталу фірми, якій міськрада виділяє сотні тисяч, становить 100 гривень.

За інформацією «Наші гроші», Кокош входить до складу засновників Кіровоградської обласної громадської організації «Громадський контроль Кіровоградщини». Окрім Кокоша, співзасновником цієї ГО є Едуард Іванов, екс-депутат Кіровоградської міськради від Партії регіонів.

Нагадаємо, що «Ні корупції!»  вже писав про те, як ПП і ФОП депутата Богуславської міської ради Арташеса Татояна «сидять» на регулярних підрядах від Богуславської , Миронівської і Кагарлицької міських рад Київської області.

Також ми повідомляли про те, що Бучанська міська рада платить гроші за озеленення міста ФОП Великодний, який також є депутатом цієї міськради.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також Тисячу картриджів нардепам без тендеру заправив депутат Вишгородської міськради

Мер Чернігова закуповує майданчики на мільйони у свого поплічника поза Прозоро