В Одеській області щодо чотирьох голів РДА почали розслідування

Звернення Одеської обласної організації Комітету виборців України в поліцію, НАБУ і НАЗК щодо можливих порушень з боку ряду голів райдержадміністрацій і мерів міст обласного підпорядкування в е-деклараціях прийняті в роботу.

Про це йдеться на сайті одеського КВУ.

Згідно з відповідями, які облКВУ отримав від Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, по ряду випадків розпочато перевірки і досудові розслідування.

Так, НАЗК почало перевірку щодо голови однієї з райдержадміністрацій в Одеській області, який, всупереч вимогам законодавства і згідно з даними з відкритих реєстрів, до сих пір залишається чинним керівником і підписантом ТОВ.

Також НАЗК почав перевірку голови ще однієї РДА щодо ситуації з передачею корпоративних прав дружині. Так, з 8 вересня 2016 року засновником і керівником ТОВ «А» і ТОВ «Б» є дружина голови райдержадміністрації, а до призначення на посаду засновником ТОВ був декларант.

Крім того, цим же випадком зайнялося НАБУ, яке почало досудове розслідування за фактом відсутності в декларації інформації про те, що дружина декларанта є засновником і керівником ТОВ «А» і ТОВ «Б».

НАБУ розпочало досудове розслідування і щодо третього голови РДА, чия електронна декларація відсутня в єдиному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Щодо четвертого голови РДА документи надані детективами НАБУ в НАЗК. У декларації керівника відсутня інформація про те, що декларант і його дружина є чинними засновниками фермерського господарства. На підставі того, що розмір статутного капіталу ФГ становить 0,00 грн, а відкриті рахунки відсутні, в НАБУ вважають, що цей факт не містить достатніх відомостей про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК. Однак НАБУ вважає, що викладені в заяві факти можуть свідчити про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.172-4 (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності), 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КпАП. З огляду на вищевикладене, заяву з додатками направлено в НАЗК для перевірки на наявність в діях голови РДА адміністративних порушень, пов'язаних з корупцією, і залучення останнього до відповідальності, за умови наявності підстав.

Читайте також КОНКУРС МЕЖДУ СВОИМИ, ИЛИ КАК ГЛАВ РГА ОДЕССКОЙ ОБЛАСТИ ВЫБИРАЛИ